Perde Temizliğinin İncelikleri ve Püf Noktaları

İç mekânların en olmazsa olmaz ürünlerinin başında elbette perdeler geliyor. Evlerin, ofislerin tarzına, rengine uygun olarak kullanılan perdeler ortamların daha güzel ve daha hoş olmasına olanak veriyor ama tam da bu noktada takılması da çıkarılması başlı başına bir sorun olan perde temizliği konusu devreye giriyor.

perdesil

perdesil

Aşağıda belirtilen türlerden hangisi olursa olsun özellikle yalnız yaşayan ve kısa boylu olan insanlar için perdelerin temizliği genellikle bir mazeret ile öteleniyor ama bu da hem sağlık ve hijyen açısından, hem de dekorasyon açısında son derece kötü bir durumu ortaya çıkarıyor ve kimse bunu istemiyor.

Temel Perde Çeşitleri

Gerek ofis, gerek işyerlerinde kullanılan temel perdeler şunlardır:

  • Tül perde
  • Jaluzi perde
  • Zebra perde
  • Stor perde
  • Kumaş ya da fon perde olarak adlandırılan perdeler.

PerdeSil İle Gelen Kolaylık

Perde temizliği üstte ki perde türlerinden her biri için normalde farklı özellikler taşıyor. Örneğin tül perde ile fon perdesinin çamaşır makinesi içinde yıkanması benzer özellikler taşımıyor. Keza jaluzi ve zebra perdeleri de çamaşır makinesi içine giremediğinden özel firmalarda temizletmek gerekiyor ama bu da kimi zaman camların eğer güneşlik kullanılmıyor veya bina alt katlarda içerinin görünmesine neden oluyor.

Yanıtla