Ferforje Çiçek Nedir?

Ferforje demirin yüksek ısıda dövülüp şekillendirilmesi ile meydana getirilen bir malzemedir. Fonksiyonel yapısı ile sanatsal alanlarda, iç ve dış mekânlarda kullanılan hem estetik hem de dayanıklı eşyaların yapımında kullanılır. Çiçekçilikte de popüler olan ferforje çiçek tasarımları çelenk ya da çiçek buketi seçeneklerine kıyasla çok daha kullanışlıdır.

Genel görünüm olarak ferforje çiçekler çelenk modelindedir, hatta ferforje çelenk olarak adlandırılır. En önemli farkı tasarımların daha etkileyici ve şık olmasıdır. Sanatsal yaratıcılık için çok uygun bir malzeme olduğundan çok daha farklı çiçek tasarımları yapılabilir. Ayrıca ferforje ayak açıları ile hemen her yerde dik konumda sergilenerek pratiklik sağlamasıdır.

güz ferforje

güz ferforje

Ferforje Çiçek Tasarımları için Uygun Çiçekler

Ferforje çelenk veya ferforje çiçek tasarımları için özel bir çiçek türü ya da rengi yoktur, ancak standart çelenk modellerinde olduğu gibi mevsim çiçekleri içerisinden en dayanıklı olanları seçilir, tasarımda kesme çiçek olacağından en uzun süre solmadan kalması amaçlanır. Çoğunlukla dayanıklılık ve çok çeşitli renk avantajı ile gerbera (Afrika papatyaları), harika kokusu ve enerjik duruşu ile karanfiller tercih edilirken, egzotik zambaklar, zinnialar, kasımpatılar, glayöller, güller veya nergisler gibi mevsim çiçekleri de ferforje çiçek tasarımı için uygundur. Ferforje gönder aramaları ile pek çok farklı ferforje çeşidine ulaşabilirsiniz.

Her Yere Ferforje Çiçek Gönderilebilir mi?

Ferforje çiçekler, tebrik etmek, bazen gurur verici bir iş sevincini paylaşmak, bazen cenaze törenlerinde hüzünleri paylaşmak veya sevgi ve minnettarlığınızı göstermek için olağanüstü yaratıcı ve güzel bir yoldur. İster başarılı işler yapmanız, işe yönlendirmeniz veya muhteşem bir parti planlamak için olsun, çarpıcı bir ferforje çiçek ya da çiçek buketinin sizi en estetik şekilde ifade edecektir.

Değerli olduğunun bir işareti olarak ferforje çiçekler gönderirken ve kime göndereceğinizin farkını bilmek önemlidir.Belli bir anlam taşıyan çiçekler göndermek konusunda ihtiyatlı davranmanız gerekir. Güllerin evrensel olarak bilinen bir romantik mesajı vardır ve bu nedenle bir çalışana ya da iş arkadaşına göndermek için uygun olmayacaktır. İyi işler için bir iş arkadaşına ferforje çiçek göndermek, iş dünyasına saygıyı yansıtmalıdır, klasik bir karışık çiçek buketi veya şık bir orkide tasarımı, iddialı olmadan teşekkürlerinizi iletir. Ferforje gönder araması yaparak sevdiklerinize şık ferforjeler gönderebilirsiniz.

Yanıtla