Kilo Verirken Tok Tutan Besinler Nelerdir?

Diyet yaparken halsiz olmamak için bazı besinleri tüketmeye özen göstermelisiniz. Sizleri tok tutacak besinleri diyet listenize eklerseniz, uzun süre açlık hissi yaşamaz ve diyet yaparken sinirli olmazsınız. Protein açısından zengin bir besin olan kinoa diyet yapanlar için mucizevi çözüm sağlar. Kinoayı günde bir çorba kaşığı su ile tüketeceğiniz gibi çorba içine de katabilirsiniz.

zayıflamak

zayıflamak

Diyet Yaparken Tok Tutan Besinler

Karabuğday, yüksek lif oranına sahiptir. Karabuğdayı akşamları üç çorba kaşığı yoğurt ile tüketirseniz sizi tok tutar. Kaynamış suyun içine atın ve yarım saat bekleyin. Karabuğdayı yoğurt ile tüketebileceğiniz gibi salata içine katıp da yiyebilirsiniz.

Kilo vermenizi sağlayan diğer besin ise yulaftır. Zengin lif içeriğine sahip olduğu için uzun süre tok kalmanızı sağlar. Süt ya da yoğurt içine katarak tüketebilirsiniz. Meyve olarak ise avokado, elma sizleri tok tutan meyve grupları içindedir. Avokado, bağışıklık sistemini de güçlendirdiği için diyetlerin vazgeçilmez meyvesi olarak bilinir.

zayıf olmak

zayıf olmak

Yeşil ya da kırmızı mercimeği ise düzenli tüketmelisiniz. Lif açısından yüksek olduğu gibi uzun süre sizi tok tutar. Brokoli ise tok tuttuğu gibi düzenli kilo vermenizi sağlar. Brokoliyi çok haşlamadan tüketin. Yoğurt ve zeytinyağı ilave edebilirsiniz. Sabahları ise mutlaka haşlanmış bir yumurta ile güne başlayın. Yumurta uzun süre tok kalmanızı sağlar ve diyet listelerinde her zaman önerilir.

Yanıtla