Film İzlemenin Şaşırtıcı 10 Faydası

Sinema filmlerinin her türlü duyguyu kışkırttığı açıktır. Güldürür, ağlatır, acı çekmenizi ve hatta sorunlarınızla yüzleşmeniz için gereken gücü bulmanızı sağlayabilir. Peki, neden hepsini bir terapi biçimine sığdırmıyorsunuz? Sinema terapisinin yaratıcıları, bu tekniklerin terapiye tabi tutulan insanlar için çok fazla fayda sağladığını söylüyor. İşte bu avantajlardan birkaçı:

1. Korkularınızla yüzleştirir: Sinema terapisi, insanların korkularıyla yüzleşmesine yardımcı olmak için sahneleri etkileyici şekilde kullanır. Onların üstesinden gelmek için korkularının farkına varmalarına yardımcı olur.

2. Sorunlarınıza odaklanmanızı sağlar. Birçok filmin içeriği, kimlik tespiti ve empati yoluyla kendi sorunlarınızın farkında olmanızı sağlayabilir.

3. Tutkularınızı yaşatır: Sinemanın özdeşleşme gibi bir işlevi vardır. Bir film izlediğinizde, gerçek yan etkilere maruz kalmadan o tutkuyu yaşayabilirsiniz.

4. Gevşemenize yardımcı olur. Bir filmi izlemek dikkatini bir etkinliğe yönlendirdiğinden endişeyi azaltmanın mükemmel bir yoludur.

5. Motivasyonu yönlendirir. Bir film izlediğinizde, gerçek hayatınızda enerji bulmanıza yardımcı olan karakterleri bulabilirsiniz.

6. Mutluluk ve sağlık verir: Eğlenceli filmler, ayrıca kahkaha ve mutluluk yaratıyor. Şüphesiz hem zihinsel hem de fiziksel sağlık üzerinde çok büyük bir etkiye sahiptir.

7. Olumlu tutumlar kazandırır: İçinizdeki derin duygulara seslenen filmler vasıtasıyla tutumunuzu yansıtmanıza ve tavrınızı değiştirmenize yardımcı olacak yeni perspektifler bulabilirsiniz.

8. Yaratıcılığınızı geliştirir: Hiç şüphe yok ki filmlerde gördüğünüz farklı bakış açıları zihinsel şemalarınızı değiştirebilir ve sizi daha yaratıcı, esnek ve yenilikçi yapmaya itebilir.

9. Kişisel ilişkileri geliştirir: Arkadaşlarınızla ve ailenizle film izlemek ve yorum yapmak çok büyük bir sosyal ve duygusal değere sahiptir.

10. Güçlü yönlerinizi vurgular: Farklı karakterlerin nitelikleri, güçlü yönlerinizi geliştirmenize yardımcı olabilir. Üzgün zamanlarınızda size yardımcı olan filmler, acılarınızı yumuşatılabilir.

Sinema ilham verir ve şaşırtır. Yedinci sanat sayesinde, daha iyi bir kişi olabilirsiniz.

Yanıtla