Reklam Odaklı Billboard Tabelalar

Teknoloji geliştikçe modern yaşamda bir o kadar gelişti. Gelişmek değişmeyi gerektirir. Gelişimin zorunlu kıldığı bu değişimi etkileyen alanlardan biri de reklamcılıktır. Televizyonlarda, el ilanlarında gelişen reklamcılığın değişimi sokaklara yansıdı. Yollarda, duraklarda karşımıza çıkan dev tabelalar, gelişen metropol yaşam tarzının yaygın reklam biçimlerinden biri haline geldi. Billboard bir nevi açık hava reklamıdır.

reklam yapımı

reklam yapımı

Reklamların genel amacı bilgi vermek ama bu amacı da dikkat çekerek sağlıyorlar. Dev tabelalara geçirdikleri renkli kâğıtlar, insanların kısa zamanda ilgi odağı olmayı başardı. Billboard denen reklam çerçevesinin kalabalık insanların olduğu yerlerde kullanıldığı biliniyor. Özel sistemlerle çalışan billboardlar, güneşten aldığı enerjiyle tüm gün belirlenen saatlerde ışıklanıyor. Böylelikle 24 saat boyunca kesintisiz reklam veriyor. Billboardların ana kontrolünü sağlayan, yönlendiren ve yöneten cihazlar servisi kolaylaştırıyor.

reklam yapmak

reklam yapmak

Billboard Tabelalar ile Daha Geniş Kitlelere Hitap

Billboardlarda dikkat çekme amaçlı kullanılan ışıklandırmalar haricinde, alüminyum dış çerçeve ve damperli cam malzemelerini de içinde barındırıyor. Işıklı ve Luna olmak üzere ikiye ayrılıyor. Işıklı, şehir merkezlerinde en çok kullanılan ve en profesyonel billboard çeşidiyken luna yol kenarlarında, parklarda iki taraflı pano olarak kullanılır.

Eskiye nazaran daha modern bir reklam ve iletişim türüdür. Müşterinin isteğine göre geleceği oluşur ya da son bulur. Ayrıca ebatları büyük olduğu için daha çok ön plana çıkan reklam şekli olduğundan yaptığı reklamda kazanma olasılığı da yüksektir.

Yanıtla