Uzun Yıllar Şampiyonluğa Hasret Kalmış Takımlar

Tüm spor takımları, hangi ülke veya ligde oynarlarsa oynasınlar, tek bir amaç için son saniye için savaşırlar: şampiyonluk. Ne yazık ki herkes şampiyon olamıyor ya da unvandan uzun süre uzak kalamıyor. “Hangi takım yıllardır şampiyon olmadı?” diye merak ediyorsanız, Türkiye’den ve dünyadan şampiyonluk heyecanı yaşayan takımların bu listesi tam size göre! Listemizdeki bazı takımlar daha önce şampiyonluk yaşadı, bazıları ise uzun süredir bu duyguyu yaşamadı. Hiç şampiyon olmamış talihsiz takımlar da var. Hazır olduğunuzda, önce dünya çapında farklı sektörlerden hangi takımların uzun süredir şampiyonluk için can attığına bir göz atalım.

Trabzonspor

Listeye ülkemizdeki futbol takımlarından başlayalım. Trabzonspor, 1983/84 sezonunda son Süper Lig Şampiyonluğu yaşayan ve uzun süredir şampiyonluk için can atan takımlarımızdan biri. Yıllardır şampiyonluk için canla başla mücadele eden Trabzonspor, 2018-2019 sezonunu dördüncü sırada tamamlayarak şampiyonluktan asla vazgeçmediğini gösterdi. Bu yıl Başakşehir ve Trabzonspor’un 1.lik mücadelesi futbolseverlere heyecanlı anlar yaşatacak.

Liverpool

Liverpool, 1892’deki kuruluşundan bu yana İngiliz futbolunun en iyi yönlerinden biri olarak kabul edildi ve 1990’da son Premier Lig şampiyonluğunu kazandı. Jürgen Klopp liderliğindeki Liverpool takımı, yaklaşık 30 yıllık lig açlığının ardından bu yıl 19. Premier Lig şampiyonluğunu kazandı.

Tottenham Hotspur

İngiliz futbolunun en ünlü kulübü Tottenham Hotspur’da listelemeye devam ediyoruz. 1960-61 sezonunda final şampiyonluğu kazanan takım, son dönemde iddialı kadrosu ve teknik ekipleriyle 2019-2020 sezonunu dördüncü sırada tamamladı.

FC Shalke 04

Almanya’nın en iyi takımlarından biri olan ve 1997 UEFA Kupası’nı kazanan Schalke 04, uzun yıllardır Bundesliga’da aynı şansa sahip değil. 1958’deki Bundesliga Şampiyonası’ndaki son zaferden sonra, takım 155.000’den fazla üyesiyle Almanya’nın en büyük ikinci kulübü.

Chicago Bulls

1990’larda altı kez NBA şampiyonu olan takım, aynı yıl son şampiyonluğunu kutladı. Phil Jackson yönetimindeki ekip. Michael Jordan, Scottie Pippen ve Steve Kerr gibi yaşayan basketbol efsaneleri sayesinde, basketbol tarihinin en büyük takımlarından biri haline geldi. 1998’de Jerry Krause’un rüya takımının dağılmasından bu yana Doğu Konferansı’nda şampiyon olamayan Chicago Bulls’un görkemli günleri geride kalmış gibi görünüyor.

Yanıtla