10 Yaş Genç Görünmek İsteyenlere İpuçları

Erken yaşlanma belirtileri kadınların hayatlarında en sık karşılaştıkları sıkıntılardan biridir. Yaşlılığın kendisini durduramasanız bile belirtilerini en aza indirebilirsiniz. Makyaj, bakım ve doğru beslenmeyle gençliğin sırrını keşfetmeniz oldukça kolay. İnce kaşlar yüzü yaşlı gösterdiği için tercih edilmemeli. Gençliğe hemen başlamak istiyorsanız belirli kalınlıkta kaşlara sahip olmalısınız.

10 Yaş Genç Görünmek Çok Kolay

Makyaj yaparken renk tonlarını canlı seçin. Parlak ve açık tonlar her zaman sizi daha genç gösterir. Diş sağlığına ve diş bakımınıza çok dikkat etmelisiniz. Çay, kahve ve sigara gibi ürünler dişlerin sararmasına neden olur. Dişlerin doğal beyazlığı kaybolduğu zaman daha yaşlı görünürsünüz. Dişlerinizi sağlıklı şekilde beyazlatarak genç görünümünüze katkı sağlayabilirsiniz.  

Saçlarınızın bakımını ve arada bir saç şeklinizi değiştirmeyi de ihmal etmeyin. Devamlı aynı saçla dolaşırsanız, insanlar alışır. Saçlarınızın rengiyle sık oynamasanız bile farklı şekiller uygulayarak yaşlanmanın etkilerini en aza indirebilirsiniz. Tırnaklarınızı ise küt törpüleyin ve sedef ojelerden kaçının. Sedef renkli ojeler ellerinizdeki çizgileri daha belirginleştirir. Alın çizgileriniz belirginse kakülden yararlanarak çizgilerinizi gizleyebilirsiniz.

Kıvırcık saçlarınız varsa fön yerine evde doğal kurutun ve hafif bir köpük ile şekil verin. Saçlarınız düz ise atkuyruğu yaparsanız daha genç görünüme bürünürsünüz. Kıyafetlerinize ve kullandığınız aksesuarlara da dikkat etmeli abartıya kaçmamalısınız. Doğal görünüm için belirli makyaj hileleri ile gençliğin ışıltısını yakalayın.

Yanıtla