Cilt Lekelerinin Giderilmesi İçin 5 Doğal Çözüm

Güneş ışınları, sigara, çevre kirliliği ve yaşlanma gibi birçok sebep bağlı olarak oluşan cilt lekelerinin giderilmesinde doğal çözümlerden yararlanabilirsiniz. Kısa sürede sonuca ulaşmasanız da bir zaman sonra bu doğal uygulamaların başarılı sonuçları yarattığını göreceksiniz. Kolaylıkla evinizde bulabileceğiniz malzemeler ile sunulan çözümler fayda sağlarken ekonomik olması ile de avantaj sağlayacaktır.

cilt

  1. Limon

Limon cilt bakımında sıklıkla kullanılmakta olup cilt lekelerinin giderilmesinde de tercih edilir. Yarım limon ve pamuk tek ihtiyacınız olanlardır. Limona batıracağınız pamuğu cildinize sürün bir süre bekletip durulayabilirsiniz.

  1. Domates

Cilt yenilenmesi ve lekelerin giderilmesinde etkili olan domatesi dilimleyerek cildinize koyabilirsiniz. Bir süre bekletip cildinizi yıkamanız yeterlidir.

  1. Karbonat

Cilt bakımında birçok uygulamada karbonata yer açılıyor. Ciltteki ölü hücrelerin atılmasına destek olan karbonat aynı zamanda cildin renginin açılmasına da destek olur. Su ile ıslattığınız karbonatı cildinize sürüp bir süre beklettikten sonra ılık su ile durulamanız önerilir.

  1. Aloe Vera

Aloe vera jel birçok cilt sorununun giderilmesinde etkilidir. Aloe vera jeli cildinizin yenilenmesi için kullanmanız mümkün. Hücre yenilenmesi ile cilde fayda sağlar.

  1. Elma Sirkesi

Elma sirkesi cilt temizliğinde kullanılan bir ürün olmak ile beraber aynı zamanda cildin yenilenmesine de destek olması ile biliniyor. Cilt bakımında kullanılırken mutlaka su ile seyreltilerek kullanılması tavsiye edilir.

Yanıtla