Saç Onaran Maskeler

Saçlar güneşten olduğu kadar kış aylarında yaşanan soğuk rüzgârlardan da etkilenebiliyor. Yaz aylarında güneşim yanı sıra deniz tuzundan ve havuz klorundan da etkilenen saç telleri kış aylarında ise şapkalar arkasına alınsa da soğuk havanın etkisinden zarar görebiliyorlar. Bu sebep ile saç bakımını her mevsim düzenli olarak gerçekleştirmek önemlidir.

saç bakımı

Saçların bakımlı görünmesi için uygulanmakta olan kuaför işlemleri ise daha da yıpranmalara sebep olur. Bunun için saç bakımında çeşitli maskelere yer vermenin yanı sıra evde bulunan malzemeler ya da hazırlayacağınız özel maske uygulamaları ile de onarımı ve bakımı yapabilirsiniz.

Saçlara Uygulanabilecek Olan Doğal Maskeler

Saç tellerinin onarılması ve köklerin güçlenmesi için birbirinden farklı olan saç bakım maskelerini hazırlayabilirsiniz. Farklı doğal yağların karışımı ile yapılacak olan maskelerin yanı sıra tek doğal yağ kullanımı ile de maskenizi hazırlayabilir ve saçlarınıza bakım yapabilirsiniz.

Saçların güçlenmesi ve kırıkların onarılmasında etkili olan doğal yağlar içinde bulunan argan yağı ve zeytinyağı ikilisini beraber kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra yumurta sarısından ve baldan da destek almanız mümkün. Bal ve tarçın karışımını saç uçlarınıza sürerek az bir zaman bekletip yıkayarak saç uçlarınızın onarılmasına destek olurken ayrıca bal, yumurta sarısı ve zeytinyağı karışımlı maske uygulamasını tüm saçınıza uygulayıp yarım saat bekleterek de saçlarınızın hem güçlenmesini hem de onarılmasını sağlayabilirsiniz.

Yanıtla