Çocuklara Kazandıracağınız Alışkanlıklar

Çocukların yanında mümkün olduğunca tartışmadan kaçının ve her zaman birbirinize şefkatli davranın. Tartışmayı çocuğunuzun yanında yaptıysanız mutlaka barışın ve olayı her zaman tatlıya bağlayın. Eşler birbirine şefkat gösterdiği zaman çocuklar daha agresif olur. Çocuklarınızın yanında ne kadar doğru hareketler yaparsanız gelecekte de daha başarılı bir karakter olmasını sağlarsınız.

alışkanlık

alışkanlık

Çocuklarınıza Öğreteceğiniz Alışkanlıklar

Çocuklarınızın paylaşımcı olmasını istiyorsanız ilk olarak bunu sizler yapmalı ve ona göstermelisiniz. Sizler birbirinize her konuda destek olursanız çocuk bunu görür ve daha sosyal olacağı gibi paylaşım duygusunu da kazanır. Fedakar olmalı ve onun yanında her zaman birbirinizi desteklemelisiniz.

Mutlu çiftlerin en büyük özelliği ise kibar olmaları gerektiğidir. Eşinize ne kadar kibar olursanız çocuk da arkadaş ilişkilerinde daha başarılı olur. Sağlıklı bir birey yetiştirmek için ilk önce çocuğa çok iyi örnek olmalısınız. Başarılarınızı ise her zaman paylaşın ve birbirinizi övün. Çocuğun yanında her zaman başarı takdir edilmesi gerekir.

çocuklarla ilgilenmek

çocuklarla ilgilenmek

Çocuklar daha çok söylenileni değil yaptıklarınızı dikkate alır. Siz ona bir alışkanlık kazandırmak istiyorsanız mutlaka kendiniz de onu yapmalısınız. Çocuğunuzun derli toplu olmasını istiyorsanız onun yanında oyunlarla birlikte evi toplamasını öğretmelisiniz. Gece yatmadan önce dişlerinizi fırçaladığınız zaman onunla birlikte banyoya girin. Çocuğunuza alışkanlık kazandırmanın en güzel yolu her şey beraber yapmak olduğunu unutmayın. Çocuklar gördüklerini uygulamayı çok severler.

Yanıtla