Mor Rengi Nasıl Kombinlenir?

Mor rengi nasıl kombinlenir? Kadınların sıkça merak ettiği bir soru olan mor kombini ile ilgili bilgileri bu konuda sizler için vermek istiyoruz.

Mor renk, özellikle kadınların sıkça tercih ettiği bir renk olmakta. Bu tür renkte giysileri tercih eden kadınlar, buna ek olarak yakışacak giysileri ve renkleri de merak edebiliyor. Mor rengiyle birlikte daha estetik duran ve daha güzel gözüken pek çok kombin bulunuyor.

Mor Rengi Nasıl Kombinlenir

Mor Rengi ile Uyumlu Görünen Renkler

Mor renk kombinlerine geçmeden önce bilinmesi gereken bu renk ile hangi renklerin uyumlu olduğu. Mor rengi ile uyumlu olan renklerden birisi morun kendisi olmakta. Mor rengin üzerine giyilebilecek mor renkli bir giysi, ahenk içerisinde olacaktır. Bundan dolayı kadınların rahatlıkla aynı renkte bir giysi giymesi güzel bir görünüm sağlar.

Mor renk ile uyumlu olan bir diğer renk siyah renk olmakta. Mor renk ile birlikte estetik bir görünüm katan siyah renk, harika bir tercih olabiliyor. Birkaç örnek inceleyen bazı kadınlar da mor ile siyahın uyumunu fark edecektir. Her ne kadar renkler ve zevkler kişiden kişiye değişse de mor ve siyah uyumu sıkça tercih edilen bir kombin olmakta.

Mor rengine yakışan renkler arasında pudra ve beyaz rengi de yer alıyor. Mor ve beyaz uyumu iki rengin harika bir görünüm içerisinde yer almasını sağlıyor. Birçok tesettürlü kadının tercih ettiği bu iki renk, diğer kadınların da zaman zaman kullandığı bir kombin oluyor.

Mor renk ile birlikte giden bir diğer renk gri renk olarak karşımıza çıkıyor. Gri renk, mor renge göre daha sade kullanıma sahip olsa da tercih edilen önemli renkler arasında yerini almış durumda. Gri renkli giysiler, kadınların zaman zaman kullandığı renklerden birisi olarak listemizde yer alıyor.

Mor Rengi Nasıl Kombinlenir?

Mor renge yakışan renkler arasında kendi rengi olan mor renk bulunuyor. Tesettürlü elbise ve eşarp ile birlikte harika bir uyum sağlayan mor renk, zaman zaman tercih edilen bir kombin olmakta. Buna ek olarak mor bir çanta da güzel bir görünüm katıyor. Mor renge ek olarak gri renk de tercih edilebilir. Örnek bir kombin vermek gerekirse mor tesettür ve gri renkli eşarp, bununla birlikte bir de bele sarılan gri renkli bir kuşak kullanmak estetiklik katıyor.

Mor ve siyah renge örnek vermek gerekirse mor renkli bir elbise, siyah renkli bir pantolon ve siyah renkli bir eşarp güzel bir görünüm katar. Mor renk ile birlikte güzel bir görünüm katan pudra ve beyaz rengi için beyaz gömlek, mor elbise tavsiye edilebilir. Eşarp olarak ise pudra rengi kadınların tercih ettiği bir kombin olarak yer alıyor.

Yanıtla