Cryptolocker Virüsü ve Kurtarma İşlemleri

Cryptolocker, gelen maillere bilinçsiz bir şekilde tıklanması sonucu bilgisayarınıza bulaşan bir çeşit virüstür. Özellikle kötü niyetli kişiler tarafından gönderilen maillere (ki en çok karşımıza yüksek değerdeki faturalar ile çıkmaktadır) bir heyecan ile girilmesiyle anında bulaşır. İlk olarak TTNET uzantılı mailler ile yayılmaya başlayan virüs, dosyalarınızı şifreleyerek erişimine izin vermez. Bunun sonucunda sizden şifrelerin karşılığında para isteyen bir takım insanlarla karşılaşırsınız. Cryptolocker dosya kurtarma işlemleri için aslında hiçte fidye vermeye falan gerek yoktur. Sadece bu konuda uzman olan şirketlerle temasa geçmeniz yeterlidir.

Cryptolocker Virüsü ile Karşılaştığınızda Yapılması Gerekenler

Sizinde bilgisayarınıza bu virüs bulaşabilir. O nedenle bir anlık heyecan ile internette virüsten kurtaran programları deneyebilirsiniz. Ancak, yanlış işlemler sonucunda yapılması gereken basit işlemler daha da zorlaşmaktadır. Her bir atağınızı püskürten cryptolocker virüsü karşınıza daha güçlü bir şekilde çıkmaktadır. Sistemi geri yükle gibi seçeneklerle bundan kurtulmanızın imkânı yoktur.

Genel olarak yapılan en büyük hata internet aracılığıyla okuduğunuz yazıları bilgisayarınızda uygulamaya koyulmaktır. Kendi göbeğimi kendim keserim tarzı bu işlemler yapılmaması gerekenler listesinde birinci sırada bulunmaktadır. Cryptolocker dosya kutarma işlemi için öncelikle sakin kalmalı ve çevrenizde bu konularda uzman olan bir şirket var mı yok mu onu düşünmelisiniz. Daha sonra hemen firma ile iletişime geçerek durumunuzu anlatmalı ve uzman bir destek talep etmelisiniz.

Ülkemizde virüs bulaşması sonucunda hasarlı dosyalarınızı tamir eden ve virüsten kurtulmanızı sağlayan Gold Data firması bulunmaktadır. Türkiye’nin en güvenilir veri kurtarma firması Gold Data dan ücretsiz analiz talep edebilirsiniz. Firma hakkında detaylı bilgi için https://www.goldverikurtarma.com/cryptolocker linkine gitmeniz yeterlidir. Daha sonra kafanıza takılan diğer sorularla ilgili olarak site üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Yanıtla