Pantolon Tipine Uygun Kombin Yapabilmenin Yolları

Çok ciddiye alınmayan ve gerek renk ve desenine gerekse kesimine göre farklı şekillerde kombinlenmesi gereken pantolonların sıklıkla yanlış kombinlendiğine denk gelinir. Neredeyse her çeşidinin kısa kısa önerilerle açıklanması, daha doğru seçimler yapılmasında konusunda yol gösterici olabilir.

kombin

kombin

En sık tercih edilen model ile başlamak gerekirse dar paça pantolonlar her tarza uygunluk gösterebilecek bir üründür. Daha çok tarza göre switlerle, kısa belli tişörtlerle kombinlendiği sokak tarzını yakalamak mümkün olur. Eğer bluz ya da gömlek üzerine blazer ceket tercih edilirse iş toplantıları için klasik bir görünüm sağlanabilir.

Sigaret ve Kısa Paçalı Pantolonlar Nasıl Kombinlenir?

İş kadınları tarafından sıklıkla tercih edilen sigaret modeldeki pantolonların zarif kesimine uygun gömlek ve bluz seçilmezse görüntünün ucuzlaşması ihtimali bulunur. Volanlı üst giyimlerle tercih edilmesi çok risk taşıdığı için düz desenler taşıyan ve dar ya da rahat kesime sahip bluzlarla, gömleklerle kombinlenebilir. Stiletto ya da pump ayakkabılarla tamamlanabilir.

kombin önerileri

kombin önerileri

İspanyol paça modeller, yine tarza bağlı kombin yapılmasını gerektirse de genellikle belden bağlamalı gömleklerle tamamlandığında şık bir görünüme müsaade eder. Altına ise dolgu ya da platform topuk ayakkabılar tercih edilebilir. Kısa paçalı pantolonlarda ise pantolon deseni tarzı belirleyici olacağından yine üst giyim tarza uygunluk gösteren seçeneklerden tercih edilmelidir ancak bu modelin genelde her tarzında ideal bir görünüm yakalamak için Oxford ayakkabı çeşitlerini seçebilirsiniz.

Yanıtla