Para Birikimi Yapmak İçin Etkili Tavsiyeler

Günümüzde en büyük dertlerden bir tanesi kuşkusuz ki geçim derdidir.  Bir çok insan aldığı maaş ile evini geçindirebilmenin yollarını arıyor. Eğer gelir seviyesi az ise illaki belli bir yerden kısması gerekli hale geliyor.Belli bir şey sahibi olabilmek için kuşkusuz ki ya taksitle ya da biriktirerek satın almaya gitme yoluna başvuruyoruz. Bu noktada eğer siz ikinci seçeneği tercih ediyorsanız  “Nasıl para biriktirebilirim” sorusuna odaklanmalısınız. İşte bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için küçük miktarlarda da olsa belli bir para birikimini nasıl yapabileceğinizi kısaca anlatmak istedik.

para biriktirmek

para biriktirmek

Küçük Küçük Para Biriktirmek İsteyenler Dikkat

Eğer para biriktirmek istiyorsanız her şeyden önce gereksiz harcamalarınızı acilen azaltmanız gerekiyor.Unutmayın birikim bir alışkanlıktır. Eğer düzenli bir para biriktirme işlemini sağlamak istiyorsanız gelirin belli bir kısmını birikiminiz için ayırmalısınız. Bu noktada sizlere son dönemlerde oldukça revaçta olan otomatik birikim önerisi verebiliriz.

birikim

birikim

Eğer para toplu şekilde elimize geçerse bir şekilde belli bir eksik ya da gereklilik için harcamış olursunuz.Fakat maaşınızdan istediğiniz belli orandaki miktarı bankanız ile konuşarak otomatik kesmesini talep edebilirsiniz.  Belli bir zaman sonra istediğiniz para birikimine ulaşacaksınız. Tek yapmanız gereken karar vermek ve gelirinizin belli bir kısmını o tarihe kadar aklınızdan çıkarmak olacak.Para biriktirmeye çocuklarınızı da şimdiden alıştırmaya başlarsanız ilerde de bu alışkanlıktan vazgeçmeyecek ve devamlı belli bir kısmı birikimi için ayıracaktır.

Yanıtla