Selülitten Kurtulma Yöntemleri

Selülit kadınların en istemedikleri durumların başında geliyor ve özellikle yaz aylarına girer iken denize, havuza girme durumları da göz önüne alındığında bikini, mayo giyileceğinden kimse selülitli bir beden ile görülmek istemiyor.

O yüzden de ortaya çıkan bu portakal kabuğu görünümünden kurtulmak istiyor ve bu alanda da ne yapacağına kimi zaman karar veremiyor. Biz bu yazıda sizler için kimi değişik yöntemleri sıralamaya çalışacağız.

İşte O Yöntemler

Krem kullanımı: Önereceğimiz ilk yöntem elbette krem kullanımı. Bu alanda piyasada çok sayıda krem var. Lakin krem seçerken mutlaka cilt yapınıza uygun olmasına, eczane güvencesinde satılan dermokozmetik ürün olmasına özen göstermelisiniz. Aksi halde yarar yerine zarar verecektir.  Gerekiyorsa ve yeterli bilgi düzeyine sahip değil iseniz bir uzmana danışmanızda fayda var.

Güzellik salonları: Güzellik salonları da selülitlerden kurtulma yolunda ciddi kolaylaştırıcı yöntemler uygulayan yerler. Buralarda selülitler için değişik seans aralıkları ile bu çirkin görünümden kurtulma yolunda uygulamalar yapılıyor.

Su içilmesi: İşin belki de en önemli püf noktası bu. Mutlaka kişi bol bol su içmeli her anlamda çok faydalı olan su içimi selülitlerden kurtulmak için de oldukça faydalı.

Doğru beslenme: Kişi mutlaka kendisine uygun bir biçimde sağlıklı ve uzmanların önerdiği biçimde beslenmeli. Aşırı yağlı, hamur işi türünden yiyeceklerden uzak kalmalı.

Vücudun fırçalanması: Akşam yatmadan önce özel vücut fırçaları ile selülit olan yerlerin fırçalanması oldukça etkin sonuçlar doğurur.

Yanıtla