Sonbaharda Balkonunuz Mevsime Hazırlayın

Sonbaharın gelişi ile beraber bu aya özel olarak açan ve kış boyunca da bizlere eşlik edecek olan çiçekler kendini göstermeye başladı. Yaz boyunca balkonumuzu şenlendiren çiçekler bir bir dinlenmeye geçerken artık yeni sezon için balkon dekorasyonunda sonbahar çiçekleri zamanı geldi.

camları parlatmak

Muhteşem güzellikleri ile kendine hayran bırakan sonbahar çiçekleri aynı zamanda şık ve oldukça canlı balkonların oluşmasına sebep olacak özelliklere de sahiptir. Sonbahar ayı ile birlikte siklamenler kasımpatılar krizantemler bir bir açarken balkonunuz için en uygun olan seçimleri yaparak muhteşem renk uyumlarını çiçekler ile elde edebilirsiniz.

Sonbaharda Çiçek Bakımı

Sonbaharda çiçek bakımında yaz ayının sonuna kadar çiçeklerini sunan bitkileriniz yavaş yavaş kendi dünyalarına çekilerek kendilerini dinlenme sürecine sokarlar. Bu dönemde onlara nazik olmanız ve uyku süreçleri için mümkün olduğu kadar loştan karanlığa geçen bir yerde muhafaza etmeniz önerilir. Sulama dengesinde ise yaz aylarına göre çok daha az olan bir işleme yer vermeniz ise son derece önemlidir.

Yeni mevsim ile beraber balkonunuzda kendine yer edinen sonbahar çiçeklerinin bakımı yaz çiçeklerine nazaran daha kolaydır. Soğuk havaya karşı daha dirençli olan bu çiçekler aynı zamanda iri çiçekleri ile de balkonuz da muhteşem güzelliği yaşamanıza da imkân sunacak olan özel çiçek seçimleridir. Bakımlarında sulanmasına ve ideal güneş ışını aldığından emin olmanız yeterlidir.

Yanıtla