Akıllı Prezervatif Geliyor!

Prezervatifler son yıllarda önemli derecede çeşitlendi, artık normal lateks prezervatifleri kullanmak yerine değişik aromalı, dokulu veya çeşitli özellikleri olan kondomlardan biri seçilebiliyor. Ancak bu akıllı prezervatif sizi gerçekten şaşırtabilir.

CYBE ve Akıllı Prezervatif I.Con

Muhtemelen cinsel yolla bulaşan hastalık anlamına gelen STD terimi altında herpes, klamidya ve genital siğiller gibi durumları gruplamayı öğrendiniz. Ancak son beş yılda bu üç ünsüz cinsel yolla bulaşan enfeksiyonu ifade eden CYBE ile değiştirildi. Hastalarla uçuk ve klamidya gibi durumlar tartışıldığında, daha çok objyn daha sonraki terimi kullanıyor gibi görünüyor. Son olarak konuyu incelediyseniz CYBE’yi eskisinden çok daha fazla görüyorsunuz demektir.

Doğum kontrolünün en etkili şekli zaten prezervatiflerdir ve bir CYBE ile karşılaşma riskini azaltmanın yanı sıra gebeliği önlemek için iki kat daha etkili hareket ederler. Ama I.Con tarafından oluşturulan yeni bir ‘akıllı prezervatif’  bazı CYBE varlığını tespit ederek cinsel deneyimi daha güvenli yapmayı amaçlıyor.

I.Con Nedir, Nasıl Çalışır? “Yatak odasında performansın hemen hemen her yönünü ölçen dünyanın ilk Smart Kondom Ringi I.Con gerçek bir prezervatif değil, daha çok herhangi bir prezervatifin tabanına yerleştirebileceğiniz bir halka ve herkese uyacak yerlere göre ayarlanabiliyor. Her halkada, sensörleri ve içine her biri çeşitli verileri ölçtüğünüzde kullanılacak bir Nano çip bulunuyor. Cinsel ilişkide yanan kilojuller, sürtünme hızı, toplam itme sayısı, oturum frekansı, yaranın ölçümü, ortalama cilt sıcaklığı vb. bilgileri kaydediyor ve daha sonra Bluetooth ile eşleştirilmiş bir cihaza gönderiliyor.

Yanıtla