Hassas Diş Yapısına Sahip Kişiler Dikkat

Dişler bakımına çok dikkat edilmesi gereken bölgelerden biridir. Kimisinde diş yapısı diğerlerine göre oldukça hassas yapıdadır. Öyle ki diş fırçalaması esnasında dahi diş eti kanaması durumları gözlenebilir. Bu diş hassasiyetinin farklı sebepleri olabilir. Çok soğuk ya da çok sıcak içecekler içildiğinde kişi kamaşma ve ağrı hissine kapılıyorsa, ekşi ve tatlıya karşı da bir hassaslık söz konusu ise dikkat edilmesi şarttır. Bu yazıda siz değerli okuyuculara hassas diş yapısına sahip kişilerin nelere dikkat etmesi gerektiği huşunda bazı önemli bilgiler verdik, mutlaka okumalısınız.

diş

diş

Diş Konusunda Dikkat Edilmesi Gereken Temel Noktalar

Her şeyden evvel bilmeniz gerekir ki eğer dişleri düzenli olarak fırçalamazsanız diş üzerinde yemek kalıntıları kalır ve bu da doğal olarak bakteri ve tartar oluşumuna sebep olur. Zamanla tartarlar nedeni ile diş eti iltihaplanması sorunu bile yaşanabilir. Ayrıca asitli içerikte olan ağız gargara suları da diş hassasiyetine sebep olabilir. Bu nedenle ağzı gargarası alımında kesinlikle içeriğe dikkat edilmelidir. Yine asit içeren içecek ve yiyecekler de dişin enamin tabakasını olumsuz etkiler.

hassas diş

hassas diş

Siz de de belirgin bir diş hassasiyeti varsa kesinlikle ve kesinlikle diş hekimine danışmanızı öneririz. Ayrıca diş fırçanın mutlaka yumuşak kıllı olmasına özen göstermelisiniz. Yine diş hassasiyetine uygun olan macun kullanmayı asla ihmal etmemelisiniz. Mümkün olduğunca gazlı içeceklerden uzak durmalısınız.

1 Yanıt to “Hassas Diş Yapısına Sahip Kişiler Dikkat”
  1. mustafa 31 Ekim 2017

Yanıtla