Okul Çantası Alırken Neye Dikkat Etmeli?

Okulların açılmamış ile beraber anne babalar da okul için alışverişe başlar. Okul çantası ise en çok dikkat edilmesi gereken ürünler arasında yer alıyor. Eğer hala satın almadıysanız alımızda bazı detaylara dikkat ederek seçim yapmanız önerilir.  Aynı zamanda aldığınız üründen memnun değilseniz muhtemelen yanlış bir seçim yapmış olmanız mümkün.

okul öncesi

Doğru Çanta Seçiminde Ergonomik Tasarımlar

Okul çantası çocuğunuzun beden gelişimi içinde önemli olan aksesuarlardır. Sırt askıları ve çantanın arka kısmının düz olması çocuğun hem taşıma sırasında omuzlarına baskının azalmasına hem de çanta kullanımında eğilmelerin yaşanmamasına destek olur.

Hava Koşullarına Dayanıklı Ürün

Kötü hava koşullarına karşı dayanıklı olan tercihlere yer açmanız çanta içinde bulunan eşyaların da ıslanmamasına destek olur. Bunun ile beraber kolay temizlenme özelliğine sahip olması ise kirlenme sonrasında kolaylıkla temizlenerek ertesi gün kullanıma uygun olmasına da destek olacaktır.

Tekerlekli Çantalar Daha mı İyi?

Tekerlekli ya da çek çekli olarak ifade edilen çantalar son zamanlarda çocuklar içinde beğenilen ürünler olmak ile beraber sırta takılması durumunda rahatsız eden seçimlerdir. Çek çekli tekerlekli çantalar aynı zamanda çocukların ellerine alarak taşıması içinde zorludur. Bu seçimi genellikle düz yol ve alana sahip olan şehir planlaması için idealdir. Bu alanlarda çekerek çantanın taşınması mümkün olur. Özellikle ağır olan eşya taşınmasında da idealdir.

Yanıtla