Ayrılık Süreci Sağlıklı Bir Şekilde Nasıl Atlatılır?

Ayrılıktan sonra ilişki içerisinde ne kadar süre birlikte geçirildiği pek bir önem taşımaz. İnsanların büyük çoğunluğu yalnızca ayrılığa odaklanarak zor zamanlar geçirmeye başlayabilirler. Eski ilişkisini düşünmekten geleceğe odaklanamayan kişilerin ise dikkatli olması gereken bazı noktalar bulunuyor.

Ayrılığın ilk günlerinde insanlar arkadaşları ile fazla görüşmemeyi tercih ederler. Ancak arkadaşlar ile görüşmek için en iyi dönem bu dönemdir. Sosyalleştiğiniz zaman ayrılık sürecini daha kolay bir şekilde atlatabildiğinizi sizler de deneyerek fark etmeye başlayabilirsiniz.

ayrılmak

ayrılmak

Kendinizi salmak ve kişisel bakımınızı ihmal etmek yapabileceğiniz en büyük yanlışlar arasında yer alıyor. Kendinize daha fazla ilgi gösterir ve ufak bir stil değişikliğine giderseniz ayrılık sürecinde bu davranışınız size büyük bir katkı sağlayacaktır.

Kabullenme Süreci

İlişkinin bittiğini kabullenmek ise ayrılık sürecini sağlıklı bir şekilde atlatabilmenin anahtarıdır. Her şeyden önce ilişkinizin sona erdiğini ve bunun dünyanın sonu olmadığını kabul etmeniz gerekiyor. Kabul ediş sürecinden sonra ise hayatınıza devam etmeye çalışmalısınız.

ilişkinin bitmesi

ilişkinin bitmesi

Dışarıda ve sevdikleriniz ile daha fazla vakit geçirmeye özen göstermelisiniz. Bu süreç içerisinde yeni hobiler edinebilir ve vaktinizi daha kaliteli bir şekilde değerlendirmeyi de deneyebilirsiniz.

Ayrılığın her ilişki içerisinde yaşanabilecek doğal bir süreç olduğunu asla unutmayın. Ayrılık sürecini atlatabilmek için hazır olmadan yeni bir ilişkiye girmek gibi hatalar yapmaktan da uzak durun.

Yanıtla