Bel Bölgesinin Dış Görüntüdeki Yeri

Günümüzde özellikle kadınların ayna karşısına geçtiklerinden en çok şikayet ettikleri bölge bel bölgesi olmuştur. Bel belgesi özellikle elbise seçiminde çok önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle günümüzde insanların en çok zayıflatmak istediği bölge bel bölgesi olmuştur.  Bel bölgesi kilolu olan insanların elbiselerde hoş görüntü oluşmasını engeller.

Bel bölgesi bacak ve göğüs bölgesinin durumunu belirleyen bölge olduğu için bu bölgenin fit olması giyilen elbisenin de yakışıp yakışmadığı belirler. Bazı kadınların özellikle bel bölgesinin zayıflatılması amacıyla yaptığı spor ve diyet uygulamalar vardır. Bel ve diğer bölgelerin zayıflatılması amacıyla yapılacak uygulamalarda en önemli husus zayıflama konusunda göstereceğiniz kararlılıktır.

Bel Bölgesindeki Yağlardan Nasıl Kurtuluruz

Bel bölgesinde oluşan yağlardan kurtulmak istiyorsanız öncelikli olarak yağ yapıcı yiyeceklerin tüketilmesinde vazgeçilmelidir, ayrıca bel bölgesini çalıştıran egzersizler yapılmalıdır. Düz ve sıkı bir bel bölgesine sahip olmak istiyorsanız evinizde yapacağınız egzersizler Leg circles, Plank ve saw hareketleri olmuştur. Leg circles, yapımı kolay ve kısa sürede bel bölgenizin zayıflamasını sağlayan hareketlerdendir.

Sırt üstü yapacağınız bu harekette ayağınız kendinize doğru çekerek daire çizeceksiniz. Kaslarınızın yanında bel bölgenizin de hareket etmesini sağlayan bu hareket dışın pilates uygulaması olan Plank hareketi de bel bölgesinin zayıflatılması için yapılan egzersiz hareketlerden birisi olmuştur. Saw egzersizi ise sırtüstü yatmaya gerek duymadan karın ve bel bölgesindeki kaslarınızı kuvvetlendirir

Yanıtla