Kirpikleri Gürleştirmenin 5 Yolu

Kirpiklerin gür ve uzun olması özellikle hanımlar için önemlidir. Göz makyajında istenenin yakalanması için kirpikler önemli olup kirpikleri cansız ve kısa olan birçok bayan takma kirpik kullanmak durumunda kalıyor. Oysa kirpikleri güçlendirmek, gürleştirmek ve daha uzun olmalarını sağlamak için 5 yöntemi uygulamak yeterli. Bu yöntemlere yer vererek daha parlak ve gür kirpiklere kavuşabilirsiniz.

kirpik bakımı

kirpik bakımı

  1. Kirpiklerinize Zeytinyağı Sürün

Zeytinyağı daha parlak ve daha sağlıklı kirpiklerin oluşumunda önemlidir. Temiz bir rimel fırçası ile uygulayabilirsiniz. Sonrasında ise ılık su ile temizlemeniz yeterli.

  1. Badem Yağı Gürleştirmeye Etkilidir.

Kirpiklerin gürleşmesinde etki sahibi olan badem yağını temiz bir rimel fırçası ile kökleri ve tüm kirpik boyunca uygulamanız önerilir. Bu uygulamayı özellikle gece yatarken yapmanız tavsiye edilir. Kirpiğin yanı sıra kaşlar içinde kullanılabilir.

  1. Vazelin Parlak ve Güçlü Kirpik Oluşumunu Sağlar

Vazelin köklerin güçlenmesini sağlayarak dökülmelere karşı etkilidir. Parlak ve sağlıklı kirpik oluşumunu sağlayan vazelini hafta da bir kez kirpiklerinize sürmeniz tavsiye edilir. Özellikle gece yatarken yapmanız önemlidir.

uzun kirpik

uzun kirpik

  1. Protein Bakımında Bol Olan Besinlere Yer Açın

Protein vitamini kirpiklerin gürleşmesi ve güçlenmesi için önemli olduğu için özellikle sabah kahvaltısında protein içeren besinlere yer açabilirsiniz.

  1. Kirpiklerinize Yeşil Çay Uygulayın

Kirpiklerinizin temizlenmesi için yeşil çay ile ıslattığınız pamuğu gözlerinize koyarak bekletin. Bir süre sonra yumuşak hareketler ile silerek temizlenmesini sağlayın.

Yanıtla