Bir Odayı Daha Geniş Göstermenin Yolları

Evleri geniş olanlar bu derdi bilmezler. Zaten tüm odalar yeterince geniştir. Fakat odaları küçük olan bir eve sahipseniz, siz de bu derdi bilirsiniz. Özellikle de oturma odasını geniş hissettirmenin yollarını ararsınız. Bu konuda sunulan önerileri özenle yerine getirirseniz, hiçbir sıkıntı kalmayacaktır.

küçük oda

küçük oda

 

Küçük Bir Oda Nasıl Daha Geniş Gösterilir?

Odaları küçük olan bir evde, en önemli husus eşyaların özelliği ve nasıl kullanıldığıdır. Siz de takdir edersiniz ki; küçük bir evde kaba ve büyük eşyalar olmaz. Odalarınızı daha da küçültür. Bu nedenle; odanızı daha geniş ve ferah göstermek istiyorsanız, eşyalarınızın daha kibar olmasına özen göstermelisiniz. Küçük odalı evlerde özellikle koltuk takımlarının boyutu çok önemli. Büyük bir koltuk takımı yerine, şık bir köşe takımı tercih edebilirsiniz.

küçük oda dekoru

küçük oda dekoru

Odalarda kullanılan fazla eşyalardan kaçınmalısınız. Örneğin; sadece süs niyetine duran, o şık ve gösterişli vitrinlerden ya da dolaplardan kurtulmalısınız. Ya da büyük bir yemek masası yerine küçük ve kibar, hatta çok şık bir masa ya da sehpa düşünebilirsiniz. Fakat sehpa tercih etmeniz, daha kullanışlı olacaktır. Hem misafirler açısından hem de günlük kullanım açısından rahat edeceğiniz bir seçim olacaktır.

Odanızın geniş ve ferah görünmesi için, hem odanızın hem de mobilyalarınızın renk seçimi de oldukça önemlidir. Açık renkler, her zaman ferahlığı arttıracaktır. Odanızı ve eşyalarınızı, açık bir rengin tonlarını kullanarak kombinleyebilirsiniz.

Yanıtla