Mutfak Aydınlatmasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Mutfak aydınlatmasının doğru yapılması ile işlerinizi daha kolay hale getirebilirsiniz. Aydınlatma yaparken tek bir alana ışıklandırma koymamalısınız. Tek bir alana aydınlatma koyarsanız diğer alanlar karanlıkta kalır. Tavan armatürü ve spot ışığı tercih ederseniz mutfağınızda daha geniş alanı aydınlatabilirsiniz. Mutfağınızdan ne kadar yeterli derecede faydalanmak istiyorsanız aydınlatma tekniklerini doğru şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz.

doğru mutfak aydınlatma

doğru mutfak aydınlatma

Doğru Mutfak Aydınlatma Teknikleri

Mutfakta verimli şekilde çalışmak için mutfak tezgahındaki ışık düzeninin doğru şekilde ayarlanması gerekir. Tezgahın yanı sıra dolap altı aydınlatmaya da önem vermelisiniz. Yemek masasında sıcak bir atmosfer yaratmak istiyorsanız tavandan sarkan modelli aydınlatma ürünlerini tercih edebilirsiniz. Yemek masasını tepeden aydınlattığınız zaman yemekleriniz de daha güzel görünür. Yemek masasının havasını değiştiren her zaman uygulanan aydınlatmadır.

Mutfağınızdaki kasvetli aydınlatma sistemini basit tekniklerle hareketlendirebilirsiniz. Halat tasarımlı ışıklandırma sistemleri ile görsel bir hava yaratabilir ve mutfağınıza estetik bir görünüm katabilirsiniz.

mutfak aydınlatma

mutfak aydınlatma

Tavandan ampul sarkıtılması da ışıklandırmayı ayarlamanızı sağlar. İlginç tasarımlı aydınlatma ürünleri ile kendi stilinizi de yansıtabilirsiniz.

Mutfağınızın tavan kısmında gömme armatür varsa çok pratik ve maliyetsiz şekilde renklendirebilirsiniz. Ampul soketlerini adaptör kullanarak elektrik prizlerine çevirebilirsiniz. Tavan bölümünüze ise kanca kullanarak ızgara bölümünü sabitlemeniz yeterli. Mutfağınızın daha canlı görünmesini sağlamak istiyorsanız gömme armatür üzerine sarmaşık bitkiler yerleştirebilirsiniz. Sarmaşık ile şık bir görünüm elde eder ve gömme armatürü gizlemiş olursunuz.

Yanıtla