Evinizi Aydınlatmak İçin İpuçları

Dekorasyonda moda tabiniz ve zevkiniz ne kadar iyi olursa olsun, doğru ışık ve aydınlatma kullanmadığınız zaman, ne kadar zevkli ve ne kadar kaliteli mobilyalar kullansanız dahi amacınıza ulaşamayabilirsiniz.

Odalara Göre Aydınlatma

Özellikle oturma odaları, evin en çok kullanılan ve evinizin en ferah gözükmesi gereken bölümüdür. Burada televizyon izlemekten tutun da kitap okumaya kadar her türlü sosyal faaliyeti gerçekleştirirsiniz, dolayısı ile yapılan faaliyete göre ışıkların ayarlanması özellikle oturma odası için gayet önemlidir.

aydınlatma

aydınlatma

Oturma odalarında tek anahtarla yarısı, ikinci anahtar ile tamamı yanan tavan aydınlatmaları ya da döner ışık anahtarları tercih edilebilir. Bununla birlikte taşınabilir lambaderler kullanarak gerektiği anda aydınlatma ihtiyacınızı karşılamakla birlikte istendiği an da yerini değiştirebilmeniz bir avantaj sağlayacaktır.

Salonlarda ışığın yoğunluğu çok önemlidir, mobilyalarınızı ve dekorasyonunuzu irdelemesi bakımından bunların aydınlatılması dikkat gerektirir. Salondaki tavan aydınlatması iyi kalitede ve bol ışıklı olması gereklidir. Modern dizaynlar da biraz daha farklı seçenekler denenebilir. Örneğin; Mavi ya da mor renkteki led ışıklar size çok iyi bir alternatif sunabilir ve salonunuzu daha farklı gösterebilir.

aydınlatma önerileri

aydınlatma önerileri

Bebek ve çocuk odaların da, bebek ve çocukların göz sağlığını tehlikeye atmayacak seçimler yapmaya, parlak olmayan ve gözü yormayan bir aydınlatma kullanmaya özen gösteriniz.

Banyo da aydınlatma bakımından, güçlü ışığa ihtiyaç duyulan meskenlerden birisidir. Banyonuzdaki aynanın üst kısmında led aydınlatma kullanabilirsiniz.

Mutfağınızı aydınlatırken, dolaplarınızda ve üst kısımlarda led kullanabilirsiniz.

Yanıtla