Cephe Sistemleri Nedir?

Günümüz mimarisinde tercih edilen cephe sistemleri hem hızlı ve estetik hem de tasarruflu bir şekilde uygulamaların tamamlanabilmesini sağlamaktadır. Yüksek katlı bir yapıdan, düşük katlı yapılara kadar farklı yapılarda kullanılabilen cephe sistemleri güvenilir yapılarıyla da dikkat çekmektedir.

Döşemelerin önünden geçerek devam eden cephe sistemleri, kolonlara asılan, taşıyıcı olmayan ve fazlası camlı dış duvarlara sahip olan cephe sistemlerine de sahiptir. Giydirme cephe olarak da adlandırılan cephe sistemleri bir binanın dış cephesinde kullanılmaktadır.

Cephe Sistemi Çeşitleri

Genelde döşemelere ya da kolonlara asılan giydirme cephe modellerinin taşıyıcı özellikleri bulunmaktadır. İnşaat teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte dış cephelerde betonarme ya da tuğlanın taşıyıcı olması mecburiyeti ortaya çıkabilmektedir.

Modern ve estetik duruşuyla dikkat çeken cephe sistemleri sayesinde sizler de özel projelerinize büyük bir canlılık kazandırabilirsiniz. Birbirinden farklı malzemeler ile üretilen dış cephe sistemleri arasında cam, alüminyum levha, seramik, granitin ve ahşap gibi malzemeler de kullanılabilmektedir.

Hafif ve ince yapıya sahip olan dış cephe sistemlerinde seri üretim imkanı bulunmaktadır. Hızlı bir şekilde program olanağı taşıyan dış cephe sistemlerinin parçalarının taşınma idealliği bulunmaktadır. Temizliği son derece kolay olan cephe sistemleri temizlik için ayrılan zamandan tasarruf elde edilebilmesini sağlar.

Cephe Sistemleri Nasıl Seçilir?

Estetik olan dış cephe sistemleri toz ve kiri de geçirmemektedir. Cephe sistemleri arasında silikon panel sistemleri, şerit camlı taşıyıcı panel giydirme cephe sistemleri, doğrama cephe sistemleri, yapısal macun contalama cephe sistemleri gibi farklı türler bulunmaktadır.

Cephe sistemlerinden yararlanmak isterseniz detaylı bir şekilde firma araştırması yapmanız tavsiye edilmektedir. Aksi takdirde yanlış yapılabilecek olan seçimlerden dolayı kalitesiz üretime sahip olan malzemeler ile tasarlanan cephe sistemlerini satın alabilirsiniz. Fiyatlandırmalar ve firma kalitesini araştırdıktan sonra seçebileceğiniz ürünleri uzun yıllar boyunca mekanlarınızda kullanmaya devam edebilirsiniz.

Cephe sistemleriyle ilgili teknik detaylı bilgi almak veya cephe sistemleri hizmetlerinden yararlanmak isterseniz https://www.ceylanlarmetal.com/genisletilmis-metal-mesh-cephe adresini ziyaret edebilirsiniz. Aynı adres içerisinde yer alan farklı hizmetlerden de yararlanmayı deneyebilirsiniz. Aklınıza takılan sorular ile ilgili firma yetkilileriyle iletişime geçebilirsiniz.

Yanıtla