Doğum Korkusunu Yenmenin Yolları

Özellikle birinci ve doğru olacak olan hedefiniz normal doğum ile bebeğinizi dünyaya getirmek ise doğum korkularınızı yaşamanız çok doğal. Bugüne kadar yüzlerce kötü deneyim dinlemiş ve okumuş olabilirsiniz ama belki on katı kadar iyi yorumlar ve ne kadar kolay doğum yapıldığını da okumuş ve dinlemiş olmalısınız. Dolayısı ile siz olumsuz eleştiri ve yorumları kulak arkası yaparak kendinize odaklanın ve bunu başarabileceğinize inanarak normal doğumu önceliğiniz yapın.

doğum

doğum

Eleştirilere Kapalı Olun

Normal doğum eleştiriye açılacak bir konu değildir. Bu sebeple neden normal doğum yapıyorsun bence sezeryan olmalısın gibi yorumları dinlemek için zaman kaybetmeyin. Doktorunuz ile bu konuyu konuşarak eğer normal doğum riskli ise o halde sezeryana dönebileceğinizi de aklınızın bir kenarında tutunuz.

Doktor İle İletişim

Doğum korkusunu yenmenin en kolay yolu doktorunuz ile olacak olan iletişimdir. Doktorunuza ne kadar güvenilir ve iletişim halinde olursanız doğrum korkunuzu da o denli kolay yenmiş olursunuz. Son ana kadar normal doğum elbette düşünülmeli ama olacak ani ciddi değişimlerden dolayı sezeryan kararı sizleri korkutmamalı. Unutmayın ki önemli olan bebeğinizi hem kendinizin hem de bebeğinizin sağlığını düşünerek kucağınıza almak olacaktır.

doğum korkusu

doğum korkusu

Eşinizden Destek

Doğum korkusunu yenmenin bir diğer yolu ise elbette eş faktörüdür. Sizlere vereceği destek ile her şeyi başarabileceğinize zaten kayıtsız şartsız inanırsınız. Bol bol yürüyüş yapabilir ve güzel günlerin hayallerini kurmaya başlayabilirsiniz.

Yanıtla