Erken Doğumun Bazı Belirtileri

Erken doğum bazı hamileler için geçerli bir risk olabilir. Peki hangi hamileliklerde erken doğum riski daha fazladır? Yani hangi bayanların erken doğum riski olduğunu bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza anlatmak istedik. Bunun için erken doğumun belirtilerini bilmeliyiz.

doğum

doğum

İlk çocuk bekleyen kişilerde erken doğum riski olabilir ama daha çok 35 yaş üstü hamile bayanlarda ve 17 yaş altın hamile bayanlarda erken doğum riski vardır. Ne yazık ki bu durum çocuk için olumlu bir sonuç içermez. Uzmanlar çocukların normal dönemde doğması için çaba sarf ederler.

Kimler Erken Doğum Riski Taşır?

Erken doğumun en önemli sebepleri arasında rahim içi ve dışı enfeksiyon, çoğul gebelik, ahim iç tabakası içine kanamalar Genetik faktörler doğumu tetikleyen bazı faktörler ve son olarak rahmin yapısındaki anormallikler yer alır.

erken doğum

erken doğum

Strese altında olan, çok yoğun tempoda yaşayan bayanlarda, çok düşük kilolu anne adaylarında, enfeksiyon hastalığı olan gebelerde, sigara kullanan hamilelerde ve hamilelik esnasında vajina kanama sorunu yaşayanlarda erken doğum yapma riski daha fazladır.

Yanıtla