En Popüler Yılbaşı Çiçeği Tasarımları

Çeşitli boyut ve şekillerde minyatür çam ağacın bitkiler ve renkli süsler ile aranjman edilerek ortaya harika bir görüntü çıkarılmış. Özellikle ev bitkisi yetiştirmeyi hobi edinenler için çam ağacı oldukça önemli bir bitki türüdür. Sağlam kökleri ile zamana meydan okuyan çam ağacı iç mekanlarda yetiştirilmeye başladığından itibaren yılbaşı çiçeği adını almıştır. Genellikle yılbaşını kutlayan ülkelerin çam ağacını süslemeleri, çam ağacının iç mekanda bulunması ile çağrıştırılarak yılbaşı çiçeği olarak adlandırılmasına neden olmuştur.

Doğal ortamı sağlanarak yetiştirilen yılbaşı çiçeği pembe, kırmızı, lila, sarı ve beyaz gibi çeşitli renklerde çiçek açar. Genellikle kış aylarına denk gelen çiçek açma mevsiminde görülmeye değer bir güzelliğe bürünür. Sevdiklerinize uzun yıllar iç mekanda yetiştirebileceği ve her baktığında anımsayabileceği yılbaşı çiçeği hediye fikri kulağa hoş geliyor ola gerek.

Yılbaşı Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır?

Yılbaşı çiçeği olarak hazırlanan aranjmanlarda yılbaşı ruhunu yansıtan süslemelere sıklıkla yer veriliyor. Kozalaklar, çam, yılbaşı süsleri, kokina ve gümüş dalları gibi çeşitli süslemelere kuru çiçeklerin kombine edildiği yılbaşı çiçekleri evinizin dekoruna mükemmel bir görünüm kazandırabilir. Evinde çam ağacına yer vermekten mutluluk duyanlara hediye edilebilecek en güzel hediye yılbaşı çiçeği olabilir.

Yılbaşı çiçeğinin çeşitli türleri vardır. Bu nedenle çiçeğin türüne göre bakımı da farklılık gösterecektir. Örneğin kaktüs ailesinin bir üyesi olan yılbaşı kaktüsü iç mekanlara kolaylıkla uyum sağlayabilen ve az bakım isteyen bir bitkidir. Olabildiğinde gün ışığından yararlanması önemlidir. Ancak bu ışık doğrudan yılbaşı çiçeğine vurmamalıdır. Dolaylı güneş ışığı ile yetiştirilmelidir.

Yılbaşı Çiçeği Fiyatları Ne Kadar?

Yılbaşının ışıltılı çiçekleri olarak tasarlanan yılbaşı aranjmanları en çok yeni yıl tebriki nedeniyle tercih ediliyor. Ayrıca çok güzel ve dekoratif bir iç mekan bitkisi olması nedeniyle yıl içerisinde de beğeni ile satın alınan bir bitkidir. Yılbaşı çiçeği tebrik ve kutlama gibi nedenlerle arkadaşa, eşe, dosta ve akrabalara hediye edilebilir.

Çeşitli bitkiler ve süslemeler ile özel olarak tasarlanan yılbaşı çiçeği fiyatlarının ise her aranjmana göre farklı olduğu söylenebilir. Her biri özenle tasarlanan yılbaşı çiçeklerinin çeşitli boyutlarda olduğu unutulmamalıdır.

Minyatür çam ağacı görünümünden vazoda çam aranjmanlarına kadar çeşitli tasarımlara sahip yılbaşı çiçeği modellerine https://www.wishflowersdesign.com/blog/yilbasi-cicegi-bakimi linkten bakabilir, beğendiğiniz bir yılbaşı çiçeğini hemen sipariş verebilirsiniz.

Yanıtla