Instagram’da Hesap Nasıl Kapatılır?

Günümüzün en popüler sosyal medya uygulamalarından olan Instagram’da hesap nasıl silinir makalemizde anlattık.

Instagram’da hesap nasıl silinir? Sorusunun yanıtı çeşitli nedenler ile Instagram hesaplarını silmek, kapatmak isteyen kullanıcılar tarafından merak edilmektedir. Son yılların en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer alan Instagram uygulamasında hesap silme işlemlerinin gerçekleştirilmesi oldukça basittir. Instagram, kullanıcılarına hesap dondurma ve silme özelliği sunan bir uygulamadır. Peki, Instagram’da hesap nasıl kapatılır, silinir?

Instagram hesap silme işleminden kasıt hesabın tamamen, kalıcı bir şekilde silinmesidir. Bu işlemi gerçekleştirmek için öncelikle Instagram uygulamasına ve de hesabınıza giriş yapmanzı gereklidir.  Instagram hesabınıza erişim sağladıktan sonra profilinizi açmalısınız. Bu işlemden sonra ise açılan sayfada hesap adınızın yanında bulunan ayarlar bölümüne tıklamalısınız. Bu bölüme tıkladıktan sonra açılan pencerenin sol üst bölümünde yer alan ‘profili düzenle’ kısmını seçmelisiniz. Bu bölüm açıldıktan sonra sayfanın en alt bölümünde yer alan ‘hesap silme’ butonuna tıklamalı, hesabınızı neden silmek istediğinizi belirttikten ve hesap bilgilerinizi girdikten sonra hesabımı kalıcı olarak sil seçeneğini seçmelisiniz. Bu işlem ile Instagram hesabınız kalıcı bir şekilde silinmiş olacaktır.

Instagram Hesabını Geçici Olarak Kapatma

Sosyal medya uygulamalarında hesapların kalıcı olarak silinmesi kullanıcıların bir süre sonra pişman olmalarına neden olabiliyor. Bu nedenle farklı yöntemlere başvurmak kullanıcılar için geri dönüşü olmayan durumların önüne geçebiliyor. Instagram hesabını kalıcı olarak silebilmenin yanı sıra geçici bir süreliğine hesabı dondurma, kapatma işlemi yapılabilmektedir. Instagram hesabını geçici kapatma işlemi de hesabı silme işlemine benzemektedir.

Instagram hesabını dondurmak için öncelikle uygulamaya ve hesabınıza giriş yapmalısınız. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra ‘profilim’ bölümünü açmalı ve ‘ayarlar’ kısmına tıklamalısınız. Açılan pencerenin sol üstünde yer alan ‘profili düzenle’ kısmını seçmeliniz. Açılan sayfada en alt kısımda karşınıza ‘hesabımı geçici olarak kapat’ seçeneği çıkacaktır. Bu butona tıkladıktan, sebebinizi ve şifrenizi girdikten sonra hesabınız geçici olarak kapatılacaktır. Bu işlem Instagram hesabınıza tekrar erişim sağlayana kadar geçerli olmaktadır. Hesabınıza tekrar girdiğinizde profiliniz aktifleşecektir. Fakat kalıcı olarak Instagram hesabını silme durumunda hesabın aktifleşmesi mümkün değildir.

Yanıtla