İnternet Download Manager İçin 4 Ayrı İpucu

İnternet download manager için 4 ayrı ipucu yöntemi ile bilgisayarlara kolaylıkla dosya çeşitlerinin indirilmesini sağlayabilirsiniz.

İnternet download manager için 4 ayrı ipucu çeşitlerinin kullanımlarını her zaman için sağlayabilirsiniz. Genel olarak bilgisayar platformlarına çeşitli dosya türleri yüklenmek istenir. Bilgisayarlarda download manager türü ile dosya indirme süreçleri sağlanır. Bu süreç içerisinde bazen bilgisayarda dosya indirme sorunları yaşanabilir. Özelliklede dosyaların indirilme süreçlerinin yavaş olması sorunu ile sıklıkla karşılaşılır. Fakat bazı yöntemler ile bu tarz sorunların önüne geçilebilir. Günümüzde sıklıkla tercih edilen download manager ipuçlarından bazıları şunlardır;

Varsayılan Bağlantı Sayısını Değiştirebilirsiniz

Genel olarak varsayılan bağlantı ayarları daha hızlı internetten dosya indirmeleri için tercih edilir. Şu aşamalar ile varsayılan bağlantı sayısını değiştirebilirsiniz;

  • İnternet download manager programı açılır.
  • İndirmeler alanı olan sekme açılır.
  • Karşınıza çıkan sayfada seçenekler alanı tıklanır.
  • Ardından bağlantılar alanı tıklanır.
  • Son olarak ise yeni sekmede yer alan varsayılan bağlantı sayısı 16 yapılır.

Link Çeşitlerini Manuel Olarak Değiştirin

Bilgisayar alanında kolayca dosya indirebilmek için doğru download manager kullanımı sağlanması gerekir. İndirmelerin otomatik olarak algılanabilmesi için; link çeşitlerinin manuel olarak değiştirilmesi gerekir. İlk olarak link eklenir. Link çeşitlerinin eklenmesi için; URL ekle alanına istenilen adres kopyalanır ve adres yapıştırılır. Ardından tamam alanına tıklanarak; indirme işlemlerine geçilir.

Kuyruk Oluşturma Ayarlarını Değiştirin

Sıklıkla bilgisayar çeşitlerinde indirmeler üst üste yapılır. Bu durum ise indirme sürecinin oldukça yavaşlamasını sağlar. Sürekli olarak indirme işlemlerinin kısa sürede tamamlanması için kuyruk oluşturma ayarları bölümümde değişikliklerin sağlanması gerekir. Download manager alanında kuyruklar alanı tıklanır. Yeni kuyruk oluşturma özelliği eklenir. Böylece indirilecek dosya çeşitleri peş peşe iner. Zamandan da tasarruf sağlayarak pratik bir şekilde dosyalarınız inmiş olur.

Kayıt Defteri İçin Ayar Değiştirin

Dosyaların indirilme süreçlerinin kısa olması her zaman için değerlidir. Bu yüzden de dosya indirme süreçlerinin indirilmesi farklı yöntemler kullanılır. O yöntem çeşitlerinden birisi de kayıt defteri için ayar değiştirme yöntemidir. Kayır defteri için ayarların değiştirilmesi genel olarak sistem yönlendirmesi ile sağlanır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken bir detay ise; kayıt defterinin mutlaka bir yedeğinin oluşturulması gerekir.

Yanıtla