Karma Cilt Nedir?

Herkes dış görünüşün önemli olmadığını söyler ama en çok görselliği için çaba harcar. Pek çok insan zamanının çoğunu kıyafet seçerken, makyaj malzemesi beğenirken ya da güzellik salonlarında geçirir. Oysa güzel görünmenin yoğun makyajdan ve gösterişli elbiselerden daha basit kuralları vardır. Bunun ilk şartı ise temiz olmaktır. Temizliğinizi düzenli yaptığınız zaman güzelliğiniz daha kalıcı olmaya başlar.

cilt

cilt

Temiz bir beden, temiz saçlar, temiz elbiseler kendisine özen gösteren bir insan olduğunuz izlenimi için olmazsa olmazdır. Işıl ışıl doğal görünümlü bir cilt sizi hem sağlıklı hem de bakımlı gösterecektir. Üstelik böyle bir cilde sahip olmak için çok pahalı kozmetiklere ve estetik merkezlerine gitmeye ihtiyacınız da yok. Cildinizi tanıyarak işe başlayabilirsiniz. Böylece evinizde kendi kendinize yapabileceğiniz doğru uygulamalarla arzu ettiğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

karma cilt

karma cilt

Doğal Cilt Temizleyiciler Karma Ciltlere Çözüm

Temizlenmesi ve bakımı en zor cilt tipi karma cilttir. Kuru ve yağlı ciltlerin kendilerine özel temizleme yöntemleri varken T bölgesi yağlı geri kalanı kuru karma bir cildiniz varsa nasıl temizleneceğini keşfetmek bazen oldukça zor olur.  Yağlı ciltler için uygun yoğun kıvamlı ürünler cildin kuru kısımlarını tahriş edebilir. Kuru ciltler için kullanılan daha hafif temizleyiciler de yağlı bölgeyi temizlemeyebilir. Temizlenmeyen yağlı cilt ise akne ve siyah noktalara sebebiyet verir.  Oysa evinizde her zaman bulunabilecek doğal malzemelerle bu sorunu çözebilirsiniz.

Yanıtla