Leke Mezoterapisi 

Leke mezoterapisi cilt yüzeyinde oluşan renk değişiklikleri cilt lekesi olarak isimlendirilir. Bu lekeler doğuştan olmakla birlikte zaman içerisinde farklı etkenlere bağlı olarak da meydana gelebiliyor. Özellikle güneşin ultraviyole ışınlarından cilt bir hale etkileniyor. Güneş ışınlarının etkisi ile beraber her cilt tipinde leke oluşumu gözlenmekte nokta aynı zamanda yaşın ilerlemesi ile beraber lekeler daha belirginleşiyor.

Leke Mezoterapisi 

Yaşlanma ile beraber en başta yüz bölgesi olmak üzere vücudun pek çok bölgesinde lekeler olabiliyor. Gebelik sürecinde de cilt lekeleri meydana gelebiliyor. Ciltte oluşan sivilce ve akneler de lekelenme sebepleri arasında yer alıyor ciltte meydana gelen hasarlar çoğunlukla hafif orta veya derin cilt lekelerinin oluşumuna yol açıyor.

Cilt Lekelerine Karşı Leke Mezoterapisi

Leke mezoterapisi günümüzde pek çok insanın leke tedavisi için sıklıkla tercih etmiş olduğu yöntemlerden biri haline gelmiştir. Bu tedavi ile cilt üzerinde oluşan lekeler son derece etkili bir şekilde giderilir. Leke mezoterapisi tedavisi hem güvenli hem de başarı oranı yüksek bir tedavi şeklidir. Bu tedavi şeklinden kadın ve erkekler faydalanabiliyor.

Bu tedavi yöntemi ile sivilce ve akne izleri ile birlikte oldukça inatçı olan güneş lekelerinin giderilmesi de mümkün olabiliyor. Tedavi işleminde kullanılan maddeler cildin ihtiyaç duymuş olduğu fakat karşılamakta zorlandığını maddelerdir. Tedavi sırasında söz konusu olan maddelerin istenen seviyede cilde verilmesi durumu ile ciltteki lekelerin giderilmesi mümkün hale geliyor.

Leke Mezoterapisi Kaç Seans Uygulanır?

Leke mezoterapisi ciltteki leke sorununa bağlı olarak kaç seans yapılması gerektiği cilt uzmanı tarafından belirlenir. Her hasta için seans sayısı aynı olmaz nokta Çünkü ciltte oluşan lekelerin derinliği görünümü ve kişinin cilt yapısı farklıdır. Aynı zamanda uygulanan leke tedavisine cildin vereceği cevap da tedavi süresini uzatabilir ya da kısaltabilir.

Leke mezoterapisi tedavisinde genellikle 4 ya da 6 seans ile başarılı sonuçlar elde edilebiliyor. Ancak bazen 1 ya da 3 seans ile de cilt lekelerinden tamamı ile kurtulmak mümkün oluyor. https://tugbadindar.com/hizmetler/leke-mezoterapisi sitesinden leke mezoterapisi ile ilgili bilgi alabilir ve hizmet talebinde bulunabilirsiniz.

Yanıtla