Makyaj Çeşitleri

Makyaj deyip, geçmemek lazım. Gerek Ülkemiz ölçeğinde gerek dünya çapında bakıldığında, insanların makyajlı halleri ile makyajsız hallerinin birbirinden çok farklı olabildiğini görüyor ve kimi zaman hayretler içinde kalabiliyoruz.

makyaj

makyaj

Çünkü makyaj bilinen bir kişi tarafından kişinin yüzüne, yaşına, ten rengine uygun yapıldığında, tüm kusurlar kapandığı gibi, ortaya çıkan sonuçlar da harika oluyor ki bunu örneklerinden biliyoruz zaten.

İşte bu nedenle de makyaj konusu adeta bir sanat. Yani aman ne olacak, bir ruj, bir kalem değil mi, olay?

Şimdi de gelelim makyaj türlerine, başta da dediğimiz gibi, makyaj deyip geçmemeli, çok sayıda makyaj türü var zira.

  • Günlük Makyaj: Adından da anlaşılacağı üzere günlük olarak yapılan makyaj türü. Bu makyaj türünde cilt kusurları pudra vasıtasıyla kapatılır. Olabildiğine doğal görünüm elde edilmesi sağlanır. Rimel ve ruj ağırlıklı bir makyaj türüdür.
makyaj yapımı

makyaj yapımı

  • Porselen Makyaj: Bu ifade size diyor ki, yapılan makyaj sizin yüzünüzü porselen gibi gösterir. Öylesine kusursuz, öylesine benzersiz. Kapatıcılığın en yoğun olduğu ve yine en uzun süre dayanan makyaj türüdür..
  • Gece Makyajı: Akşamları dışarı çıkarken uygulanan bir makyaj türüdür. Koyu renklerin, koyu renk allıkların uygulandığı bir makyaj türüdür. Rimel gündüze göre çok daha yüksek düzeyde kullanılır.
  • Kalıcı Makyaj: Her dem kusursuz görünmek ve makyaj ile uğraşmak istemeyenlerin tercih ettiği makyaj türü. Bu makyajın mutlaka alanında uzman bir makyöz tarafından yapılması ise şart.
  • Sahne Makyajı: Dizi, sinema, tiyatro oyuncularına uygulanan özel bir makyaj türü.

Yanıtla