Organik Un

Un, tükettiğimiz birçok yemeğin yapısında bulunan ana malzemelerden bir tanesi. Un kullanılmadan bir hafta yemek yapılan ev oldukça az sayıda. Unun bu kadar fazla kullanıldığı ülkemizde maalesef unların içerisine çeşitli kimyasal ürünler katılıyor. Hali hazırda vücut için zararlı olan gluteni içeren una farklı kimyasallar katılarak uzun süre bozulmaması sağlanmakta.

Buğdaydan ya da farklı tahıl ürünlerinden elde edilen unlar hiçbir kimyasal maddeye maruz kalmazsa ve bunu alınan sertifikalar ile kanıtlıyorsa bu unlar organik un olarak isimlendirilmektedir. İçeriğinde kimyasal ürün barındırmayan bu unlar sağlığımızı da tehdit etmez. Özellikle içerisinde gluteni de alınmış olanları hepimizin uzun süre kullanması gereken malzemelerdir.

Neden Organik Un Tüketmeliyiz?

Unun içerisinde yer alan zararlı malzemeler tüketim sırasında herhangi bir etki göstermeyebilir. Eğer çölyak hastalığınız bulunmuyorsa gluten içeren unlar etkilerini çok yüksek şiddette göstermez. Ancak hem gluten hem de kullanılan diğer kimyasal ürünler uzun vadede son derece zararlı olacaktır. Bu sebeple de hepimizin organik un kullanmaya başlamamış şart.

Neredeyse hepimiz düzenli olarak ekmek tüketmeyi tercih ediyoruz. Ekmek ya da diğer tahıl ürünlerini tüketmeden tokluk hissini yakalamamız oldukça zor. Bu kadar sık kullandığımız ürünlerde kimyasal malzemeler olursa uzun vadede çok ciddi sorunlar yaşayabiliriz. Daha da önemli küçük yaştaki çocuklarımızın gelişimleri bu ürünler sebebiyle sekteye uğrayabilir.

Organik Un Çeşitleri Neler?

Sitemizde yer alan unlar üretildikleri malzemelere göre farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Tamamen organik bir yapıya sahip olan unlardan seçim yapmak isterseniz internet adresimizde bulunan mısır unu, pirinç unu, siyez unu, çavdar unu ya da keçiboynuzu ununu tercih edebilirsiniz. Lezzet olarak beğendiğiniz ürünleri seçmeniz yeterli olacaktır. Tamamı organik bir yapıda sizlere sunulur.

Sizlere sunduğumuz organik un modelleri arasında gluten içermeyen seçenekler de yer almaktadır. Unlarınızın organik olmasının yanı sıra glutensiz olmasını isterseniz bu ürünlerimizden seçiminizi gerçekleştirebilirsiniz. Hem glutensiz hem de organik olan un çeşitlerimiz kullanılacakları ürüne göre değişiklik göstermektedir. Ekmeklik, tuzlu unlu mamul ya da tatlı unlu mamul üretimine göre farklı unlar arasından seçimlerinizi yapabilirsiniz.

Organik Un Nasıl Kullanılır?

Organik unların kullanım alanı standart unlardan farklı değildir. Besin değeri çok daha yüksek olduğundan daha besleyici unlu mamuller üretilebilir. Sitemizde bulunan organik un çeşitleri arasından seçimlerinizi yaptığınızca bu ürünleri ekmek üretiminde çok basit bir şekilde kullanabilirsiniz. Her gün tükettiğiniz ekmeklerin çok daha sağlıklı bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Unlu mamulleri tüketmeyi seviyorsanız hamur işlerinin hazırlanmasında da bu organik unları kullanma şansınız olacaktır. Aklınıza gelecek tüm unlu mamullerde organik ürünleri kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra birçok yemeğin içerisinde yardımcı eleman olarak da una yer vermeniz mümkün olacaktır. Hangi alanda tercih ederseniz edin bu ürünler sizleri yüz üstü bırakmaz.

Ekonomik Organik Un Çeşitleri

Un çok fazla kullanılan bir malzeme olduğu için ekonomik açıdan durumu oldukça önemlidir. Eğer bir un çeşidi çok yükse fiyatlarla satılıyorsa herkes tarafından kullanımı oldukça zor olur. Bunun bilincinde olan sitemizde organik un çeşitlerini piyasanın en iyi fiyatlarına satmaktadır. Bulunduğunuz şehir neresi olursa olsun size en yakın mağazalarda bu fiyatları görmeniz mümkün olmaz.

Sitemizden yapacağınız alışverişlerde kredi kartınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kartınız tamamen güvenli bir şekilde sitemizde kullanılabilmektedir. Özel güvenlik sistemleri ile korunacak şekilde yapılan alışverişlerde ürünler en kısa süre içerisinde kargoya verilir. Kargo aşamalarını sitemiz üzerinden çok kolay bir şekilde takip edebilirsiniz. Aklınıza takılan tüm sorularda bizlere ulaşma imkânınız bulunacaktır.

Yanıtla