Yemek Odaları için En İyi Dekorasyon Fikirleri

Yemek odaları diğer mekanlara göre daha fazla boşluk alanlara sahip olan odalardır. Bu odalarda kendinizi en iyi şekilde ifade edebileceğiniz alanlar yaratabilmek ve misafirlerinizi de istediğiniz şekilde ağırlayabilmek için birtakım dekorasyon stillerinden yararlanabilirsiniz.

Yemek odaları çeşitli alanlar ve dekorasyon stilleri ile sınırlı olan odalar değildir. Duvarların şık olduğu, rahat bir havanın hakim olduğu ve duvarda tabloların asılı olduğu bir yemek odası oluşturabilirsiniz. Oturma takımlarınızı da farklı stildeki sandalyeler ile kombinleyerek bu alanınızı daha kişisel bir hale getirebilirsiniz.

Zıt Renklerden Yararlanın

Zıt renklerin uyumu çoğu alanda kullanılmaktadır. Modern yemek odalarında şekil, boyut ve tüm renkleri bir arada kullanılırken görebilmeniz mümkün. Beyaz ya da açık renkli bir alan olmayan yemek odalarını dilerseniz açık renkli dekore edebilirsiniz. Siyah ve mat renkli bir yemek odası takımı ile açık renkleri de bir arada kullanabilirsiniz.

Yemek odalarını dekore etmek için sandalye seçimlerine dikkat etmelisiniz. Yemek odanızın dekorasyonu ile ön plana çıkmasını istiyorsanız siyah çerçeveler ile ve parlak kumaşlar ile kaplanmış olan beyaz sandalyeleri alternatif bir dekorasyon için tercih edebilirsiniz.

Yaratıcı ve özgün fikirlerinizi uygulayabileceğiniz bu alanlarda avize kullanımına da dikkat etmelisiniz. Sıcak renklerden dizayn ettiğiniz yemek odanıza ufak boyutlarda yine aynı sıcak renklerden tasarlanmış bir avize satın alarak yerleştirmeyi deneyebilirsiniz.

Yanıtla