Zayıflatan Sağlıklı Yiyecekler Nelerdir?

Günlük yaşam içindeki stres ile baş etmeye çalışırken alınan abur cuburlar ya da sağlıksız beslenme ile sonrasında kilo alımı ile karşılaşabiliyoruz. İlk adımda alınan önlemler sonrasında bir iki kilonun verilmesi oldukça kolay olmasına karşın ilerleyen dönemlerde bu kiloların verilmesi oldukça zorlu olabiliyor. Bunun için aslında hem sağlıklı hem de kilo vermeniz konusunda da size destek olacak olan besinlere beslenmeniz içinde yer vermeniz yeterli olacaktır. Sağlıklı beslenme ile beraber kilo vermeniz konusunda da yardımcı olan lezzetli sebze ve meyveleri tüketirken ayrıca spor aktivitesine yer vermeniz kilo verirken fit bir bedene de sahip olmanızı sağlayacaktır.

diyet

Salatalık

Diyet yapanların en çok tercih ettikleri sebzeler arasında yer alan salatalık aynı zamanda şişliklerinde oluşumunu engeller.

Patlamış Mısır

Patlamış mısır oldukça düşük kaloriye sahip olup özellikle atıştırmalık isteyenler için diyet listesinde yer alabilecek bir seçimdir.

Pancar

Düşük kalorisi ile bilinen pancarı da haşlayarak yoğurt ile salatasını yaparak da tüketebilirsiniz.

Marul

Bir yaprağı sadece 3 kalori olan marulu salata seçimlerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Patlıcan

Yağsız ya da çok az yağ ile fırında pişirerek cips gibi de tüketebileceğiniz patlıcan atıştırmalık seçimi olarak da diyetinizde yer alabilir.

Kereviz

Herkesin beğenerek tüketmediği kereviz hem sağlık deposu hem de düşük kalorili olan besinler arasında yer alıyor. Diyet listenizde salatasını yaparak tüketebilirsiniz.

Yanıtla