50 Yaş Üzeri Kadınlar için En İdeal Makyaj Nasıl Olmalı?

Anında gençleşmek mi istiyorsunuz? Makyaj çantanızda biraz değişiklik yaparak başlayın. Ardından, daha genç, parlak bir cilt, daha parlak gözler ve dolgun dudaklar elde etmenize yardımcı olmak için yaşlanma karşıtı bu makyaj önerilerimizi takip edin.

  • Nemlendirici ve kapatıcı uyguluyorsanız; bunun yerine şunu deneyin: Nemlendiriciniz ve kapatıcı arasına bir astar katmanı ekleyin. Astar anında cildi daha pürüzsüz hale getiriyor.
ideal makyaj

ideal makyaj

  • Toz fondöten ve pudra kullanıyorsanız; sıvı formüle geçin. Toz kozmetik malzemeleri çok kuruyabilir, matlık ve kırışıklıkları arttırır. Aydınlatıcı bir sıvı temeli cilde taze bir görünüm kazandıracaktır.
  • Bronzlaştırıcıyı allık gibi kullanıyorsanız; yumuşak, sıcak pembe renk allıklar ile ikame edin. Tabii, hepimiz cildimizin sıcak ve parlak görünmesini istiyoruz, ancak yaşlandıkça cildimizde renk kaybediyoruz, ancak yanaklarda elma gibi bir renk cildin eksikliğini hissettirir.
  • Dış köşesinden kaşlarınızı doldurmaya başlıyorsanız; bunun yerine merkezden başlayın. Çoğu kadın, kaşın dış kenarında çok sert ve abartılı görünen bir renk bloğuyla bitiriyor. Kaş kalemini kemer alanının önce kuyruk tarafından doldurarak kullanın.
makyaj yapımı

makyaj yapımı

  • Üst ve alt kirpiklerinizi siyah renkle boyuyorsanız; siyah çizgiyi en üstte tutun, ancak alt kısımda farklı bir renk tonu deneyin. Üst kirpiklere gömülmüş ince bir siyah sıvı rimel hattı, kapakları daha açık gösterebiliyor.
  • Eğer birden fazla far tonunu uyguluyorsanız; tek bir rengi yumuşak göz kapağı üzerine sürükleyin. Sarkan göz kapakları üzerinde ağır kontur yapmanız gerekmiyor, ışık saçan bir far uygulaması, derinlik görünümünü yaratırken canlandırıcı bir efekt yapar.
  • Parlak rujları seviyorsanız; yerine mat ruj tercih edin. Ruj, çatlak ve kremsi olduğunda yumuşak ve esnek görünüyor, ıslak ve şeffaf olduğunda değil, ayrıca, parlaklık kayar ve dudaklarınızın etrafındaki çizgilere yerleşir. Pembe veya mercan bir ruj ise cildinizi anında aydınlatır.

Yanıtla