Daha Genç Ve Güzel Bir Göz Çevresi İçin Nelere Dikkat Etmeli?

Gözler yüzümüzdeki ilk dikkat çeken noktalardan bir tanesidir. Ne yazık ki yaşlanma belirtilerinin ilk görüldüğü yerde göz çevresidir. Özellikle göz altındaki torbalar ve morluklar belli sebeplerle ortaya çıkan olumsuz durumlardan bir tanesidir. Peki genç ve güzel görünümlü bir göz çevresi için nelere dikkat etmek gerekir? Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için göz bölgesindeki yaşlanma ve kötü görünümden kurtulmanın yollarından söz edeceğiz.

göz

göz

Göz Bölgesine Dikkat!

Göz bölgesindeki deri yumuşak ve hassastı. İnce ve narin yapıda olduğu için birçok dış etkiye çabucak maruz kalabiliyor. Göz çevrenizin sağlığını korumak istiyorsanız sizlere ilk önerimiz güneş gözlüğü kullanmanız olacak. Çünkü güneş cildi yaşlandıran bir etki yaratır. Güneşli anlarda göz bölgesindeki hareketler arttığı için kırışıklıklardan baş gösterir.

göz çevresi

göz çevresi

Bu nedenle güneş kremi ve güneş gözlüğünü asla ihmal etmemelisiniz. Bir diğer önerimiz kolojen desteği almanız olacak. Çünkü kolajen üretimi yaşlandıkça azaldığı için destek şart oluyor. Makyajınızı silmeyi asla unutmayın. Yeterli uyku alın. Son olarak nemlendirmeyi asla ihmal etmeyin.

Yanıtla