Boncuk Kaynak Saç Nedir?

Boncuk saç kaynağı, saç kaynak uygulamaları arasında en hızlı ve kolay uygulanan kaynak çeşitleri arasındadır. Saçtan kolay bir şekilde istenildiği zaman çıkartılabilen kaynak türü olduğu için de pek çok kadın tarafından boncuk kaynak uygulamaları tercih edilmektedir.

boncuk kaynak

boncuk kaynak

Uygulama yapılacak olan saçın gürlüğüne göre normal bir saça ortalama olarak 100-150 adet, ortalama gürlükteki bir saça ise ortalama olarak 150-200 adet, en gür saçlara ise 200-250 adet boncuk kaynak takılabilmektedir.

Boncuk Kaynak Saç Ne Kadar Sürede Uygulanır?

Takılacak olan boncuk kaynak saçların tutamlarının her birisinin gramajları ve dolgunluk seviyeleri de önemlidir.

Saçınıza takılacak olan saç kaynak miktarı her ne olursa olsun saçlarınızın dokusu ve doğallığı ile aynı doğallıkta ve dokuda olması önemlidir. İç kısmı silikonlu mikro halkalar ile uygulanan boncuk kaynak saç uygulaması uzun süreli bir kullanıma sahiptir.

Uygulama saçlarınızın yapısına göre tek bir seans içerisinde birkaç saatte tamamlanır ve gündelik yaşantınıza devam etmeye başlarsınız.

boncuk kaynak saç

boncuk kaynak saç

Boncuk Kaynak Saç Kullanımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uzun ve yeni boncuk kaynak saçlarınızı kullanırken dikkat etmeniz gereken nokta yıkama işlemi ile ilgilidir. Saçınızı yıkarken ve kurutma işlemini yaparken mümkün olduğunca karıştırmadan ve birbirine dolaştırmadan yıkamalısınız.

Başınızı aşağıya eğerek saçlarınızı yıkıyorsanız bu alışkanlığınızdan boncuk kaynak saç kullanırken vazgeçmeniz gerekebilir. Başınızı dik tutarak çitilemeden yumuşak bir şekilde yıkamalısınız.

Kurutma sırasında ise fön makinesini kullanırken saçınıza yatay ya da yukarıdan aşağıya doğru tutmanız yeterli olacaktır. Bunlar dışında ekstra bir bakım yapmanıza gerek kalmaz.

Boncuk kaynak ve diğer kaynak saç çeşitleri için detaylı bilgi almak istiyorsanız https://www.mehmettatlimecidiyekoy.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Aynı adres üzerinden randevu da alabilir ve profesyonel kişilere saç kaynak yaptırtabilirsiniz.

Yanıtla