Camların Parlaması İçin Ne Yapılabilir?

Camların düzgün bir şekilde temizlenmesi onların güzel bir şekilde parlaması açısından da önemlidir. Peki camların parlaması için ne yapılabilir? Öncelikle camların parlaması için kullanılacak bezin özelliği büyük önem taşır. Cam temizliği için kağıt havlu ya da peçete kullanmak hata olacaktır. Çünkü bunlar dağılma özelliği gösterirler. Cam temizliği için mikrofiber bez, pazen bez ve gazete kağıdı önerilir.

Cam yıkama işlemi arap sabunlu ya da deterjanlı su ile yıkanması önerilir. Ya da marketlerde satılan cam silici sıvılar tercih edilmelidir. Bu şekilde temizlenen cam parlayacaktır. Pek çok şekilde kullanılan çamaşır suyu da camların parlatılması amacıyla kullanılabilmektedir.

camları parlatmak

camları parlatmak

Bulaşık deterjanları cam eşyaların parlatılmasında oldukça etkilidir. Bu deterjanlar camların parlatılmasında da kullanılabilmektedir. Cam temizleme suyuna birkaç damla bulaşık deterjanı damlatılarak silme işlemi gerçekleştirilebilir. Bulaşık makinelerinde kullanılan parlatıcılar da bu manada kullanılabilirler.

Doğal Yöntemlerde Deneyebilirsiniz

Camların bir özelliği diğer çoğu eşyadaki kirletici etkilere maruz kalmamalarıdır. Can üzerinde genellikle yağıştan dolayı su izi ya da toz lekeleri kalabiliyor. Bu sebeple cam temizliğinde ağır kimyasallara yönelmenin manası yoktur. Camları doğal bir şekilde parlatmak istiyorsanız sirke de bunun için etkili olacaktır. Cam silme suyunun içerisine az miktar beyaz sirke ilave ederek camlarınızı silebilirsiniz.

cam silmek

cam silmek

Temizlenen camın uzun süre bunu koruyabilmesi için cam üzerine gliserin damlatılan bir bez ile silme işlemi yapılabilir. Cam üzerinde oluşacak ince gliserin katmanı camın daha iyi parlamasına ve kirli etkilerden uzak kalmasına yardımcı olacaktır.

Yanıtla