Çatlaklardan Kurtulmak için En İyi Yöntemler

Kadınların şikayetçi olduğu konuların arasında çatlak problemleri de yer alıyor. Aşırı hızlı kilo alıp vermek, doğum yapmış olmak ya da cilt kuruluğu gibi sebeplerden oluşan çatlaklara karşı birtakım önlemler alınması gerekiyor. Böylelikle çatlaklardan uzak bir hayat yaşamaya başlayabilirsiniz.

Doğal ve kendi evinizin ortamında uygulayabileceğiniz yöntemler sayesinde çatlaklarınızdan hızlıca kurtulabilirsiniz. Yöntemleri uyguladığınız zaman çatlakları hafifletebilir ya da ince olan çatlakları tamamen yok edebilirsiniz.

çatlak tedavisi

çatlak tedavisi

Gebelik sonrası çatlak sorunu yaşamaya başladıysanız patates uygulaması size uygun olacaktır. Patatesin suyu, cilt hücrelerini onarabilecek etkiye sahiptir. İnce şeritler halinde doğradığınız patateslerin suyunu beyaz çatlaklarınıza sürerek ovalayın. Ovalama işlemi bittikten sonra ise ılık bir su ile bacağınızı durulayın.

Şeker, Badem ve Zeytinyağı Uygulamaları

Beyaz şekeri de çatlak tedavisinde kullanabilirsiniz. Çatlaklar ile mücadelede çok fazla tercih edilen şeker yöntemi için badem yağına da ihtiyacınız olacak. Şeker ile badem yağını bir araya getirdikten sonra karıştırarak uygulamayı hazırlayabilirsiniz. Bu karışımın üzerine daha sonra limon suyu ilave etmeniz gerekecek. Elde ettiğiniz bu karışımı çatlak bölgelere sürdükten sonra 10 dakika kadar bekleyin ve duşa girerek vücudunuzu durulayın.

çatlak

çatlak

Son olarak bir diğer yöntem zeytinyağı yöntemidir. Zeytinyağı kan dolaşımını hızlandırabilecek etkiye sahiptir. Zeytinyağı sayesinde çatlaklarınızdan kurtulabilirsiniz. Zeytinyağını çatlak olan bölgeye uyguladıktan sonra hafif bir masaj yapmanız ve 30 dakika beklemeniz yeterli olacaktır.

Yanıtla