Estetik Operasyonlar Nelerdir?

Estetik operasyon genel olarak çok çeşitlidir ama bu operasyonları ana başlıklar altında toplayabiliriz bunlar gerdirme operasyonları, şekil verme operasyonları, kaldırma operasyonları ve dolgu operasyonlarıdır. Bu operasyonlar genel olarak çok tehlikelide olsa da özellikle hanımlar bu tehlikeyi göze almakta fazla çekince yaşamamaktadır. Hangi estetik operasyonlar riskli ve hangi operasyon ne işe yarıyor. Bu konuda pratik bilgiler size yardımcı olacaktır.

Gerdirme Operasyonları

Gerdirme operasyonları genel olarak yaşı geçmiş hanımlar tarafından yüzde oluşan kırışıklıkları gidermek için yapılan operasyonlardır. Gerdirme operasyonları genel olarak yüze yapılsa da vücudun diğer bölgelerine de yapılabilir.

Gerdirme operasyonlarının en çok rağbet göreni botokstur botoks asıl olarak bir zehirdir. Oldukça seyreltilen botoks zehir olarak sizin derinizin gerilmesine neden olur ve artık daha güzel görünürsünüz. Vücudun diğer bölgeleri içinde sarkmış deriler ve yumuşamış etler için gerdirme işlemi uygulanabilir. Özellikle basen ve bacak ve büyük kilo kayıpları sonrası göbekte oluşan sarkıklar içinde gerdirme operasyonu yapılabilir.

Şekil Verme Operasyonları

Şekil verme operasyonlarının genel olarak en yaygını burun şekillendirmedir. Genel olarak burun büyüklüğü uzunluğu bu şekillendirme operasyonları ile kolayca ayarlanabilmektedir. Burun şekillendirme operasyonlarının yanı sıra kaş şekillendirme ve kaldırmada oldukça revaçta bir operasyondur.

Şekillendirme operasyonlarının bir diğer tercih edilen üyesi ise göz şekillendirilmesidir. Göz şekillendirme operasyonlarında çekik göz ve iri göz sevenler için bu göz yapıları bire bir şekilde uygulanabilmektedir.

Şekil verme operasyonları özellikle burun şekillendirmelerinde çok fazla risk taşır ve genel olarak bu risk size verebileceklerinden çok daha fazladır. Dikkatli olmakta yarar var.

Kaldırma Operasyonları

Kaldırma operasyonları genel anlamıyla yüzden çok vücut bölgelerine yapılan operasyonlardır. Kaldırma operasyonlarının en önemlileri genel olarak bayanların tercih ettikleri popo ve göğüs kaldırma işlemleridir. Göğüs ve popo kaldırma işlemlerinde sıkı spor ve fitness yapmadan squatlı pir popoya ve dik göğüslere sahip olmak gayet mümkün ve ulaşılabilir bir şekilde sunulmakta.

Kaldırma operasyonlarının yüz bölgesindeki en iyi temsilcisi ise kaş kaldırmaktır günümüzde daha çok sevilen kalkık kaş içinde estetik operasyonlar mevcut ve neredeyse en kolay estetik operasyonlardan biri sayılabilir.

Dolgu Operasyonları

Dolgu operasyonlarının en tanınanı göğüslere takılan silikonlar ve dudak dolgularıdır. Göğüslere takılan silikonlar ile büyük iri ve kalkık göğüslere sahip olmak artık çok kolay lakin bu silikonların sert ve ani müdahalelerle patlayıp sönebildiği bilinmektedir.

Dudak dolgusunda ise genel olarak sönük ve küçük dudaklar gene cerrahi silikon yardımıyla doldurularak büyütülür. Dudak dolguları da en çok tercih edilen estetik operasyonlardandır.

Dolgu operasyonlarının yüzdeki diğer bir temsilcisi ise yanak dolgularıdır. Yanak dolgusu ise büyük tatlı ve pembe yanaklara sahip olmak gayet mümkün. Yanak dolguları diğer dolgu operasyonları gibi fazla tercih edilmese de yaygın bir estetik bir operasyon sayılabilir.

Yanıtla