Göbekten Kilo Alanlara için Öneriler

Beslenme periyodu içinde dikkatsiz seçimlere yer açmanız sonrasında alınan kilolar ile karşılaşmanıza neden olabilir. Bu sıkıntı bazıları için ise bölgesel olarak görülebiliyor. Özellikle birçok kişinin sıkıntısı ise göbek bölgesinin yağlanmasıdır. Direk olarak kilonun göbek bölgesinden göze çarpacak şekilde alınmasının önüne geçmek için bazı egzersizlere yer vermenin yanı sıra yağ yakılmasına destek olan ve metabolizmayı hızlandıran besinlere de yer açılması tavsiye edilir.

kilo alma yolları

Kahvaltınızı Erken Yapın

Kahvaltı öğünler içinde en önemli olanıdır. Bu öğünde ölçüyü kaçırabilirsiniz. Fakat kahvaltının mutlaka erken saatlerde yapılması gerekir. Öğlende yapılan kahvaltı metabolizma için aynı etkiyi yaratmaz. Fakat sabah saatlerinde yapacağınız kahvaltı sonrasında bedeniniz harekette geçerek metabolizmanız yakıma başlayacaktır.

Göbekteki Yağı Eritmeye Destek Olan Egzersizleri Yapın

Göbekten yağ alımını engellemek için özellikle göbekteki yağı eriterek sıkılaşmaya destek olan egzersizlerin yapılması önerilir. Bu egzersizleri gerçekleştirirken yağın hareketini hissedeceksiniz. Göbekte ısınma ve yanmanın hissedilmesi bu alanda yağın yakıldığı anlamına gelir.

Beslenmenize Dikkat Edin

Beslenme periyodunuzu belirleyerek dikkatli seçimlere yer vermenizde önemlidir. Hem sağlıklı olan hem de zayıflamaya destek olan besinlere öğünlerinizde yer vermeniz durumunda kilo dengeniz sağlanırken aynı zamanda sağlıklı seçime yer açmanın ayrıcalığını da yaşarsınız. Lif açısından zengin olup metabolizmanın hızlanmasını sağlayan besinleri belirleyerek öğünlerinizde ve öğün aralarınızda bu besinlere yer vermeyi planlamanız önerilir.

Yanıtla