Kadınlar Neden Hep Aşkta Daha Çok Üzülen Taraf

Hepimiz aşk yaşamışızdır. Ya da aşk sandığımız şeyleri yaşamışızdır. Aslında ikili ilişkilerde yaşanan her ne olursa olsun temelde bir sevgi bağı oluyor. Peki genelde aşk acısı çeken taraf veyahut ayrılık neticesinde daha çok üzülen taraf neden her zaman kadınlar oluyor? Aşkta kaybeden, üzülen, acı çeken taraf olmak neden hep kadınlara düşüyor. İşte bu yazımızda Bu soruların cevabını sizlere vereceğiz.

aşk

aşk

Kadınların Üzülme Sebepleri

Her şeyden önce kadınlar karşısındaki kişinin hislerinin samimiyetinin kendisinin ki gibi saf ve temiz olduğunu çok çabuk inanan bir varlık. Ama erkekler maalesef hisleri konusunda her zaman doğru olmuyorlar. Ama biz kadınlar onlara hemen inanıyoruz. Kadınların doğasında bir fedakarlık var. Biz kadınlar ikili ilişkilerde her zaman fedakar olan taraf olmaktan çekinmiyoruz.

kadın

kadın

Karşısındaki kişiden aynı davranışı görmese bile kadınlar hep fedakar taraf oluyor. Aşık olduğu erkeğin tüm beklenti isteklerini kendilerimiz linkinden bile önce görüyoruz. Onun istekleri her şeyden önemli hale geliyor. Ayrıca sırf ilişkinin girilmemesi için ve hatta kavga etmemek için kadınlar karşısındaki erkeğin hatalarını görmezden geliyor, tartışmaktan kaçınıyor.

Yanıtla