Mutfak Dekorasyonunda Sık Yapılan Hatalar Nelerdir?

Mutfak yenilemesi yapıyorsanız ya da mutfağınızı yeniletmek istiyorsanız aslıda yapılan bazı hatalar ile karşılaşarak tecrübe edinmiş olmanız olasıdır. Fakat ilk defa mutfak dolabı yaptıracaksanız bu tecrübeleri edinmemiş olabilir ya da göz ardı etme olasılığınız büyük. Herkes kullanışlı, refah ve oldukça dikkat çeken güzel bir mutfak hayali kurar. Fakat mutfakta görselliğin yanı sıra önemli olan diğer birçok detayda yer alıyor.

mutfak dekorasyonu

mutfak dekorasyonu

Mutfak Dolabı Seçiminde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Mutfak dolabı seçimi yaparken sadece görselliğe dikkat etmek sonrasında hüsrana uğramanıza sebep olabilir. Mutfak yer karonuz, duvar renginiz ve mutfak dolabınız bir bütün olmalıdır. Eğer yer karonuz mutfak dolabınız ile uyumlu değil ise bu değişimi yaparak son derece şık bir alan yaratabilirsiniz. Bunun yanı sıra duvar karosu da son derece önemli bir seçimdir. Sade mutfak dolabının görselliğine bakmanın yanlışlığı arasında kalitede yer alıyor. Kalitesiz mutfak dolabı, mutfak fayansı alımında sonrasında sıkıntı yaşamanız muhtemel olup ayrıca bir masraf çıkartarak bütçenizi de zamanınızı da boşa harcamış olursunuz.

mutfak dekoru

mutfak dekoru

Mutfak dolabı işlevsel olmalıdır. Yemek yaparken her şeyin elinizin altında olması ve derli toplu olması önemlidir. Bu anlamda ekstra alan yaratabilir ya da raflar ekleyebilirsiniz. Mutfak dolabınızda saklama alanlarının fazla olması oldukça ideal bir seçim olacaktır. Aynı zamanda beyaz eşyalarınızın da konumlandırılacağı alanlara dikkat etmeniz önerilir.

Yanıtla