Saç Köklerinin Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

İnsanlar bakımlı görünmek için mutlak olarak cilt ve saç bakımlarını yaptırmalıdırlar. Parlak ve dolgun saçlara sahip olmak isteyen insanlar saç bakımlarını yüzeysel değil kökten yapmaları gerekir. Sağlıksız beslenme, sigara kullanımı, olumsuz çevre koşulları ve vücuttaki hormonel değişiklikler saçların köklerinin yıpranmasına neden olur.

saç bakımı

saç bakımı

Bu olumsuzlukların önüne geçmek içinde günlük olarak saç bakımı yapılmalıdır. Saç bakımında saç köklerinin güçlendirilmesi çok önemlidir. Bunun için saçınıza uygun bakım ürünleri seçmek gerekir. Saç diplerinin zayıflaması, saçların kısa sürede dökülmesine neden olur. Bu nedenle saç dökülmelerine karşı ilk önlem saç köklerinden alınmalıdır. İnsanların saçları ile ilgili yaptığı en büyük yanlışlardan birisi sık sık saç yıkamaktır.

Saç Bakımının Önemi

Saç yıkamak her ne kadar saçın temiz görünmesini sağlamış ise de saçı güçsüzleştirdiği bilinen doğrulardan birisidir. Saça fazla miktarda kimyasal uygulanması da saçı olduğundan daha çok güçsüzleştirir. Saç köklerinin güçlendirilmesi için yapılması gereken bakım uygulamalarından birisi bitkisel özlü saç bakım ürünlerini kullanmaktır. Özellikle bu aşamada zeytin ve badem yağı çok önemli bir yere sahiptir.

saç tarama

saç tarama

Saç köklerinin güçlendirilmesi için besleyici yiyeceklerin tüketilmesinde fayda vardır. Et, süt ve benzeri ürünler mutlak olarak tüketilmelidir. Saç kurutma makineleri, düzleştirici fön gibi ürünleri sıklıkla kullanmaktan kaçınmak gerekir. Sık sık saç boyattırmak saç köklerinin zarar görmesine neden olacaktır. Saç bakımı ile ilgili doğal bakım ürünleri kullanarak güçlendirme yapılabilir.

Yanıtla