Sonbaharda Bahçenizi Yaza Hazırlayın

Yazın sonların geldiğimiz şu günlerde bahçemizde açan yaz çiçeklerimizde son güzelliklerini sunarken artık serinleyen havalar ile beraber sonbaharın gelişini de hissetmeye başlıyoruz. Pastırma yazlarının da yaşandığı dönemlerde yaz çiçeklerimizde bir canlanmanın da görünmesi oldukça normaldir. Bu sebep ile detaylı bir sonbahar düzenlemesi ve temizliği için mutlaka mevsim olarak geçişin gerçekleşmesini beklemeniz önerilir.

Sonbahar mevsimi ile beraber bahçenizde yapacağınız düzenlemeler aslında yeni ilkbahar yaz sezonuna hazırlanma dönemini de kapsıyor. Özellikle bahçemizde mevsim olarak sonbaharı seven çiçeklerimiz var ise bu çiçeklerde canlanmalar yaz sonuna doğru kendini gösterir. Böylelikle zamanı geldiğinde muhteşem güzelliklerini size sunarlar. Bu çiçeklerin güzelliklerini diledikleri gibi sunmaları için ise yaz boyunca size eşlik eden diğer bitkilerde bulunan kuru dal ve yaprakların nazikçe toplanması ve toprağın hareketlenmesi de önerilir.

Sonbaharda Bahçe Ekimi

Sonbahar aylarında bahçenize ekeceğiniz çiçek ve bitki seçimlerinde belli detaylara dikkat etmeniz önerilir. Bazı çiçek ya da bitkilerin boyları bir metreyi bulurken bazıları ise oldukça kısa kalabiliyor. Bu sebep ile hem boylanmalarına hem de yayılma durumları hakkında bilgi edinerek bahçenizin yazın güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Sonbahar mevsiminde toprağa ereceğiniz her tohum belli bir süre sonrasında çatlayarak kendini sunmaya başlar. Bazı tohumlar ise soğuk aylarda dinlenirken bazıları ise bu aylarda kendine gelerek sizlere muhteşem çiçeklerini açabilirler.

Yanıtla